eReport.sk
putin chce pomocou vojny ovládať
Ruský prezident Vladimir Putin. Zdroj: tasr/ap

Americký inštitút pre štúdium vojny: Putin je imperialista, chce pomocou vojny ovládať všetky krajiny!

 Americký inštitút pre štúdium vojny (ISW) sa domnieva, že ciele ruského prezidenta Vladimíra Putina na Ukrajine sú „stále jasne imperialistické a maximalistické“. ISW dospel k tomuto záveru na základe analýzy prejavu, ktorý Putin predniesol na stredajšom zasadnutí rady pre ľudské práva pôsobiacej pri jeho prezidentskej kancelárii.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nie je zločin ako zločin?
  2. Americký prezident Joe Biden.
  3. Vydiera Zelenský niečim Bidena?
  4. zelenský sa stal osobnosťou roka

Podľa britskej stanice BBC v ňom Putin uviedol, že „špeciálna vojenská operácia“ – ako Kremeľ nazýva svoju vojnu proti Ukrajine – je „dlhý proces“ a jeho výsledkom by malo byť získanie nových území.

Putin chce pomocou vojny ovládať

„Putin vytvoril paralely medzi sebou a ruským cárom Petrom I., pričom poznamenal, že Rusko teraz ovláda Azovské more, za ktoré bojoval aj Peter Veľký,“ tvrdia americkí experti.

„Zmienka o ruskej imperiálnej histórii otvorene stavia súčasné Putinove ciele na Ukrajine ako jasne imperialistické a stále maximalistické,“ uvádza sa v bilancii ISW.

Iránske drony

Americkí analytici vo svojej obvyklej bilancii upozorňujú aj na to, že ruská armáda v stredu – po trojtýždňovej prestávke – na Ukrajine opäť použila drony Šáhid iránskej výroby. Ich útokom boli vystavené viaceré mestá a regióny vrátane Dnipra, Kyjevskej oblasti, Poltavy, Žitomyru a Záporožia.

Kritická infraštruktúra

Ruské jednotky tieto bezpilotné lietadlá pravdepodobne upravili na použitie v chladnejších poveternostných podmienkach a je pravdepodobné, že ich v nadchádzajúcich týždňoch budú čoraz viac využívať na útoky na kritickú ukrajinskú infraštruktúru, upozorňujú v tejto súvislosti odborníci z ISW.

„ISW už v minulosti informoval, že ruská armáda sa čoraz viac spolieha na systémy vyrobené v Iráne kvôli vyčerpaniu ruského arzenálu presne navádzaných zbraní,“ napísal americký inštitút podľa TASR.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Americký inštitút pre štúdium vojny: Putin je imperialista, chce pomocou vojny ovládať všetky krajiny!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti