eReport.sk
zelenský sa stal osobnosťou roka
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský sa stal osobnosťou roka 2022. Zdroj: Time

VIDEO Osobnosťou roka sa stal Zelenský. Pre jeho odvahu, statočnosť a čestnosť

Zelenský sa stal osobnosťou roka. Minimálne pre časopis TIME. Ten pred koncom každého roka vyberá jednu osobnosť. Ukrajinský prezident toto „ocenenie“ dostal pre svoju „odvahu, statočnosť a čestnosť.“ Na „druhom mieste“ sa umiestnil „Duch Ukrajiny.“ TIME organizuje túto „anketu“ naozaj dlho. V roku 1938 sa stal osobnosťou roka podľa tohto časopisu napríklad Adolf Hitler.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nie je zločin ako zločin?
  2. Vydiera Zelenský niečim Bidena?
  3. Búri sa Zelenského armáda? Údajná výzva ukrajinských vojakov!
  4. Zelenský žiada jeho mier

TIME uvádza, že osobnosť sa vyberá počas celých dvanástich mesiacov. Prihliada sa na prínos takejto osobnosti pre svet.

Či už boj o Ukrajinu napĺňa ľudí nádejou alebo strachom, Volodymyr Zelenský podnietil svet spôsobom, ktorý sme nevideli už desaťročia. Niekoľko týždňov po tom, ako 24. februára začali na Ukrajinu padať ruské bomby, sa Zelenský rozhodol neutiecť z Kyjeva, ale bojovať po boku svojho ľudu,“ píše časopis.

Zachvátil svet

Časopis ďalej poukazuje na to, že so svojimi príhovormi a „hodnotným posolstvom,“ sa Zelenský dostal všade. Do parlamentov mnohých krajín, Svetovej banky, či na odovzdávanie cien Grammy. „Jeho odkaz posunul geopolitický poveternostný systém a spustil požiar, ktorý zachvátil zemeguľu. Všetci mu a Ukrajine chcú pomáhať.“

„Prichádzala finančná, materiálna, humanitárna a vojenská podpora. Cudzinci prijímali utečencov; reštaurátori nakŕmili hladných; lekári prileteli na pomoc zraneným. Ukrajinská vlajka viala nielen na sociálnych médiách, ale i na významných pamiatkach od Tokia po Ameriku.“

Vyhlásenie časopisu TIME

Zelenský sa stal osobnosťou roka

TIME ďalej vyzdvihuje Zelenského sarkazmus a jasné posolstvo. „Musíme zachrániť Ukrajinu, aby sme zachránili demokraciu,“ vyhlasuje opakovane. Faktom je, že Volodymyr Zelenský vo svojej volebnej kampani na prezidenta ľuďom sľuboval, že zatočí s korupciou a oligarchami.

Krajina sa však za jeho prezidentovania v týchto oblastiach nikam neposunula. Ide o štát, ktorý patrí k najkorupčnejším zriadeniam na svete. Zlé jazyky tvrdia, že doma začal byť, kvôli nesplneným sľubom v čase pred vojnou, veľmi nepopulárny.

Banderovci

Ukrajinská povstalecká armáda (UPA) známa tiež pod zaužívaným názvom banderovci, podľa vodcu Stepana Andrijovyča Banderu bola ultranacionalistická a antisemitská ozbrojená zložka Organizácie ukrajinských nacionalistov (OUN). Ich priamym „nasledovníkom,“ je v súčasnosti ukrajinský Pluk Azov. Teda vlastne už nie. Bolo tomu tak od roku 2014, kedy pôsobili najmä na Donbase, voči ruskému obyvateľstvu.

Zelenský ich po začiatku vojny „omilostil,“ tvrdí, že pluk sa zreformoval, vzdal sa svojich radikálnych postojov a je apolitický. 4. októbra 2022 piatim azovským veliteľom Zelenský udelil rad Zlatej hviezdy a titul Hrdina Ukrajiny.

Zdroj: TIME, Tradingeconomics


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Osobnosťou roka sa stal Zelenský. Pre jeho odvahu, statočnosť a čestnosť

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti