eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin: Ak udriete, my udrieme späť

Rusko by použilo jadrové zbrane len ako reakciu na nepriateľský útok, uviedol v stredu ruský prezident Vladimir Putin. Nukleárne zbrane podľa neho slúžia na ochranu Ruska a jeho spojencov i ako odstrašujúci prostriedok. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nie je zločin ako zločin?
  2. Francúzsky prezident Emmanuel Macron
  3. Ruský prezident Vladimir Putin sleduje vojenské cvičenie Vostok 2022 (Východ 2022) pri Vladivostoku 6. septembra 2022.
  4. Ruský prezident Vladimir Putin

Putin na zasadnutí poradnej prezidentskej rady pre ľudské práva povedal, že vojenská stratégia Ruska určuje použitie jadrových zbraní ako reakciu na útok. „Znamená to, že ak bude proti nám podniknutý útok, my udrieme späť,“ citovala ho DPA. Rusko podľa šéfa Kremľa vníma svoje zbrane ako „ochranu.“

Zvýšená pohotovosť

Po napadnutí Ukrajiny nechal Putin uviesť ruské jadrové zbrane do zvýšenej pohotovosti. Bolo to vnímané ako hrozba voči USA a štátom NATO, aby sa nezapájali do vojny, pripomína DPA. Exprezident Dmitrij Medvedev okrem toho opakovane hovoril o možnosti atómovej vojny. V Rusku sa diskutovalo aj o použití taktickej jadrovej zbrane na Ukrajine s cieľom rýchlejšie dosiahnuť výsledky. Vzhľadom na celosvetové pobúrenie Rusko podobné hrozby v poslednom čase výrazne obmedzilo.

Slúžia, ako odstrašujúci prostriedok

Putin napriek tomu na stredajšom stretnutí povedal, že „nebezpečenstvo jadrovej vojny“ sa zvyšuje. Súčasne zdôraznil, že Rusko na rozdiel od USA nemá svoje nukleárne zbrane na území iných krajín. Napriek tomu však svojich spojencov nimi chráni a táto výzbroj slúži ako odstrašujúci prostriedok, nie na vyvolávanie konfliktov, dodal.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin: Ak udriete, my udrieme späť

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti