eReport.sk
Šéf Kremľa Vladimir Putin sa môže tešiť. Sankcie voči jeho krajine ruskej mene neublížili. Skôr naopak, pretože rubeľ opäť posilnil. Zdroj: pixabay.com

A bude horšie! Európska komisia navrhla deviaty balík sankcií voči Rusku

Európska komisia (EK) v stredu predložila návrh deviateho balíka sankcií voči Rusku v reakcii na vojnu, ktorú Kremeľ vedie na Ukrajine. Je zameraný proti ruským ozbrojeným silám, ďalším bankám a desiatkam ruských predstaviteľov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. biznis so zbraňami funguje
  2. Blaha si podal koaličných politikov
  3. Francúzsky prezident Emmanuel Macron.
  4. brusel si berie pôžičky

Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová uviedla, že Európska únia chce tiež obmedziť dodávky dronov pre Rusko a vyradiť z vysielania ďalšie štyri ruské „propagandistické“ stanice.

Rusko prináša smrť

„Rusko naďalej prináša na Ukrajinu smrť a ničenie. Stojíme pri Ukrajine a nútime Rusko platiť za jeho krutosť,“ povedala von der Leyenová vo videu zverejnenom na Twitteri. Doterajších osem súborov sankcií EÚ podľa nej už Rusko tvrdo pocítilo.

Dlhý sankčný zoznam

Návrh EK obsahuje zaradenie ďalších takmer 200 osôb a organizácií na sankčný zoznam EÚ. Sankcie sa týkajú aj ďalších troch ruských bánk a obmedzí sa prístup Moskvy k dronom priamo aj  prostredníctvom dodávateľov z tretích krajín ako Irán.

Nové obmedzenia

EK podľa svojej šéfky navrhuje tiež nové obmedzenia vývozu pre tovar dvojakého použitia, ktorý by mohla zneužiť ruská vojnová mašinéria, ako aj ekonomické opatrenia voči ruskému energetickému a ťažobnému sektoru.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

A bude horšie! Európska komisia navrhla deviaty balík sankcií voči Rusku

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti