eReport.sk
Štart superťažkej rakety Space Launch System (SLS) s modulom Orion bez ľudskej posádky z Kennedyho vesmírneho strediska v americkom štáte Florida v stredu 16. novembra 2022.
Foto: tasr/ap

Kremeľ: Neporušujeme žiadne dohody. Kritika Západu nezmení plány Ruska umiestniť v Bielorusku jadrové zbrane

Neporušujeme žiadne dohody. Kritika zo strany Západu a možné ďalšie sankcie nespôsobia zmenu v plánoch Ruska rozmiestniť v Bielorusku taktické jadrové zbrane. Oznámil to v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Šéf diplomacie EÚ
  2. Ruská jadrová rétorika je nebezpečná
  3. Zločiny Ruska na Ukrajine
  4. USA tlmia vášne

Naše plány to nezmení

„Takáto reakcia samozrejme nemôže mať vplyv na plány Ruska,“ povedal Peskov, ktorého citovala agentúra AFP. Západ odsúdil sobotňajšie oznámenie ruského prezidenta Vladimira Putina o dohode s Bieloruskom o rozmiestnení taktických jadrových zbraní v tejto krajine. Európska únia vyzvala v nedeľu Bielorusko, aby nesúhlasilo s umiestnením týchto zbraní na svojom území. Mohlo by totiž v dôsledku toho čeliť ďalším sankciám.

Nezodpovedná eskalácia

„Umiestnenie ruských jadrových zbraní v Bielorusku by znamenalo nezodpovednú eskaláciu a ohrozenie európskej bezpečnosti,“ uviedol šéf diplomacie EÚ Josep Borrell. „Bielorusko to ešte stále môže zastaviť, je to ich voľba,“ dodal. Sankcie proti Rusku a Bielorusku v nedeľu v tejto spojitosti podporila aj Litva.

Neporušujeme žiadne dohody

Putin tiež v sobotu povedal, že Rusko v súvislosti s avizovanými plánmi týkajúcimi sa Bieloruska neporušuje žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní. Uviedol, že Spojené štáty taktiež rozmiestnili jadrové zbrane na území svojich európskych spojencov.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kremeľ: Neporušujeme žiadne dohody. Kritika Západu nezmení plány Ruska umiestniť v Bielorusku jadrové zbrane

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti