eReport.sk
Šéf diplomacie EÚ
Šéf zahraničnej politiky Európskej únie (EÚ) Josep Borrell, foto:tasr/ap

Borrell ostro reaguje na Putinov „pakt“ s Lukašenkom: Bielorusku hrozia ďalšie sankcie EÚ!

Európska únia vyzvala v nedeľu Bielorusko, aby nesúhlasilo s umiestnením ruských jadrových zbraní na svojom území. Mohlo by v dôsledku toho čeliť ďalším sankciám, uviedol šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell ostro reaguje.

Borrell ostro reaguje

„Ak by Bielorusko prijalo ruské jadrové zbrane, znamenalo by to nezodpovednú eskaláciu a hrozbu pre európsku bezpečnosť. Bielorusko to stále môže zastaviť, je to jeho voľba,“ uviedol Borrell. EÚ je pripravená reagovať novými sankciami, doplnil na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nastal čas na mier?
  2. Ruská jadrová rétorika je nebezpečná
  3. Zločiny Ruska na Ukrajine
  4. USA tlmia vášne

Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu oznámil, že Moskva uzavrela s Minskom dohodu, ktorá umožňuje Moskve umiestniť taktické jadrové zbrane na bieloruskom území. Šéf Kremľa tiež povedal, že Rusko už do Bieloruska poslalo desať lietadiel schopných niesť takéto zbrane

Vlna reakcií

Putinovo oznámenie vyvolalo odsúdenie zo strany Kyjeva aj Západu. Severoatlantická aliancia (NATO) Moskve vyčítala „nebezpečnú a nezodpovednú“ nukleárnu rétoriku. Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí jadrové plány Ruska kritizovalo a vyzvalo na mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN o tejto záležitosti.

Putinova dohoda s Lukašenkom

Putin v sobotu oznámil, že Rusko uzavrelo so susedným Bieloruskom dohodu, ktorá mu umožňuje rozmiestniť taktické jadrové zbrane na bieloruskom území. Rusko zároveň podľa jeho slov v Bielorusku už rozmiestnilo desať lietadiel schopných niesť takéto zbrane. Putinovo oznámenie si vyslúžilo odsúdenie Kyjeva aj Západu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Borrell ostro reaguje na Putinov „pakt“ s Lukašenkom: Bielorusku hrozia ďalšie sankcie EÚ!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti