eReport.sk
Milan Krajniak (Sme rodina)
Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

Krajniakov rezort má ďalší problém: Ministerstvo práce dostalo od ÚVO miliónovú pokutu!

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR sa v súčasnosti oboznamuje s rozhodnutím Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) o pokute za vyše milión eur. Tú dostalo preto, lebo zadalo malú zákazku, avšak vyplatilo na nej dve desiatky miliónov eur.

Ministerstvo sa oboznamuje so skutočnosťami

Na základe analýzy rezort rozhodne o ďalšom postupe. V reakcii na oznámenie o udelení pokuty to uviedla hovorkyňa ministra práce Eva Rovenská. Zdôraznila, že rámcová dohoda bola podpísaná za predošlého vedenia ministerstva. „Podmienky spomínanej rámcovej dohody uzavrelo a podpísalo predchádzajúce vedenie ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny v júni 2019. S rozhodnutím ÚVO sa momentálne oboznamujeme a na základe analýzy rozhodneme o ďalšom postupe,“ povedala Rovenská. 

Ako spresnilo ÚVO, išlo o predmet zákazky „Elektronický transakčný systém pre rezort MPSVR SR“.Táto rámcová dohoda bola podpísaná v rozpore so zákonom o verejnom obstarávaní. Ministerstvo práce ju totiž neoprávnene uzavrelo na základe menej prísneho postupu, keďže nevypracovalo opis predmetu zákazky úplne a jednoznačne, čo malo za následok stanovenie predpokladanej hodnoty zákazky pod finančný limit,“ povedal predseda ÚVO Miroslav Hlivák.

Bude vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky strany Hlas-SD.
  2. Richard Raši
  3. Peter Pellegrini a Richard Raši.
  4. Milan Krajniak (Sme rodina)

Porovnal, že túto hodnotu stanovilo ministerstvo vo výške 64.900 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), pričom reálne zaplatilo firme, s ktorou rámcovú dohodu podpísalo, viac ako 20 miliónov eur.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajniakov rezort má ďalší problém: Ministerstvo práce dostalo od ÚVO miliónovú pokutu!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti