eReport.sk
Sulík otvorene
Richard Sulík. foto:tasr

Kremský vyzýva Sulíka: Vráť sa do práce a rieš vážne ekonomické problémy, ktoré si spôsobil!

Vláda SR na svojom včerajšom zasadnutí odhalila nesplnenú úlohu ministerstva hospodárstva zabezpečiť primerané ceny energií pre domácnosti. Vláda pritom už vo februári podpísala so Slovenskými elektrárňami rámcovú dohodu, podľa ktorej mali mať domácnosti zmrazené ceny elektriny na roky 2023 a 2024.

„Minister hospodárstva však fatálne zanedbal túto úlohu a zlyhal pri vyrokovaní konkrétnych podmienok a dotiahnutí zmluvných kontraktov. Zmluvy o stabilných cenách s elektrárňami sa tak oneskorili až do júla a zdržalo sa vydávanie cenových výmerov, keďže zmluvy ešte musí odobriť Európska komisia. Je naozaj zarážajúce, že namiesto toho, aby riešil dohody životne dôležité pre štát, minister Sulík celé leto obťažoval verejnosť nemiestnymi ultimátami a útokmi na Igora Matoviča.

Dnes sa ukazuje, že Richard Sulík si len hľadal zámienku na útek od zodpovednosti pred extrémnymi výzvami v oblasti energetiky, ktorým Slovensko čelí. Po tom, čo teatrálne zamával svojou demisiou, odišiel na ďalšiu zahraničnú dovolenku a nechal Slovensko napospas prudkému nárastu cien elektriny, plynu a tepla.

Predseda Výboru Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) pre hospodárske záležitosti a poslanec NR SR Peter Kremský (OĽaNO).
Predseda Výboru Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) pre hospodárske záležitosti a poslanec NR SR Peter Kremský (OĽANO). Foto: tasr

Vyzývam ho preto, aby namiesto rozbíjania vlády investoval svoju energiu zmysluplne, začal sa konečne venovať službe občanom tohto štátu, čo najskôr sa vrátil z dovolenky do práce a napravil škody, ktoré po ňom zostali. Pokiaľ toho Richard Sulík nie je schopný, verím, že aspoň rozumnejšia časť strany SaS pochopí vážnosť situácie a prestane rozbíjať vládu.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO).
 2. Šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.
 3. Peter Pellegrini.
 4. Michal Kaliňák.
 5. Jozef Pročko.
 6. Eduard Heger
 7. Na videosnímke mladík, ktorý o sebe tvrdil, že je Rus, ale je za Ukrajinu.
 8. nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini
 9. Krajniak to vidí jasne
 10. Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
 11. Cenu pre bojovníka Igora!
 12. Branislav Gröhling
 13. Peter Kremský (OĽANO).

Fico s Pellegrinim a extrémistami čakajú za dverami a keď svoje dielo skazy dokonajú a dostanú sa k moci, nebude tej sily, ktorá stranu SaS zbaví zodpovednosti,“ vyhlásil predseda hospodárskeho výboru NR SR Peter Kremský (OĽANO) s tým, že zvolá mimoriadne rokovanie výboru, ktoré sa vzniknutou situáciou v energetike bude zaoberať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kremský vyzýva Sulíka: Vráť sa do práce a rieš vážne ekonomické problémy, ktoré si spôsobil!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti