eReport.sk
Milan Krajniak
Milan Krajniak, foto:tasr

Krajniak hovorí o podpore „dobrých vecí“: Hoci nebude platiť koaličná zmluva, dobré návrhy by mali prechádzať

Krajniak hovorí o podpore „dobrých vecí. Na Slovensku je štandardom, že pol roka pred voľbami prestáva platiť koaličná zmluva. Aj potom však treba rokovať v rámci vlády i v parlamente o tom, aby dobré veci prechádzali a boli schválené. Po stredajšom zasadnutí vlády to povedal dočasne poverený minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).

Krajniak hovorí o podpore „dobrých vecí“

„Správame sa rovnako ako vždy. Vždy s našimi partnermi rokujeme o návrhoch zákonov, ktoré chceme predložiť,“ povedal novinárom Krajniak. Upozornil, že je bežné a štandardom na Slovensku, že pol roka pred voľbami prestáva platiť koaličná dohoda. „Polrok pred voľbami bude, myslím si, 30. marca, ale predpokladám, že tak ako doteraz budeme rokovať aj s kolegami vo vláde, aj so šéfmi klubov v parlamente o tom, aby dobré veci prechádzali,“ zdôraznil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dočasne poverená podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
  2. Už by aj stačilo!
  3. Nám sa Matovič vyhrážať nebude
  4. Matovičova a Hegerova vláda je najnedôveryhodnejšia na svete

Neplatná koaličná zmluva

Myslí si, že iba preto, že je vyhlásený termín volieb, by nemali trpieť ľudia tým, že by sa pol roka neschvaľovali veci, ktoré by im mohli pomôcť. Ak má niekto návrh, ktorý bude znamenať zvýšenie výdavkov a ukáže sa ako oprávnený s cieľom pomoci ľuďom, vždy k nemu treba doplniť informáciu, ako to chce financovať. „Presne takúto dohodu sme urobili v súvislosti s obedmi zadarmo,“ uzavrel Krajniak.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajniak hovorí o podpore „dobrých vecí“: Hoci nebude platiť koaličná zmluva, dobré návrhy by mali prechádzať

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti