eReport.sk
Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok.
Minister Ivan Korčok (nom. SaS). Foto: tasr

Korčok rokoval so zástupcami občianskej spoločnosti: Počítame s angažovanosťou mimovládok!

Slovensko potrebuje silnú občiansku spoločnosť. Po rokovaní so zástupcami občianskej spoločnosti o rozšírení vzájomnej spolupráce v oblasti ľudských práv to uviedol minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS). Pri napĺňaní ľudskoprávnych priorít sú s občianskou spoločnosťou pripravení spolupracovať.

„Ak chce byť Slovensko dôveryhodným hráčom v šírení princípov demokracie a ľudských práv vo svojom susedstve a vo svete, musí tieto princípy dôsledne napĺňať doma,“ poznamenal Korčok.

Zástupcovia vybraných rezortov a splnomocnenca vlády pre občiansku spoločnosť Filipa Vagača sa zamerali na konkrétne formy plnenia záväzkov SR zo Samitu za demokraciu. Ten sa konal 9. a 10. decembra 2021 z iniciatívy prezidenta Spojených štátov amerických Joea Bidena, priblížil rezort diplomacie.  

Pri plnení záväzkov zo samitu za demokraciu počítame s aktívnou úlohou a angažovanosťou našich mimovládnych organizácií a občianskej spoločnosti.

Ivan Korčok.

Ďalší samit bude začiatkom roka 2023 a Slovensko sa bude podľa ministerstva prioritne venovať trom témam. Prvou je sloboda médií a ochrana novinárov, druhou boj proti korupcii a treťou rozvoj participatívnej demokracie a účasti občianskej spoločnosti v spravovaní vecí verejných.

„Pri plnení záväzkov zo samitu za demokraciu počítame s aktívnou úlohou a angažovanosťou našich mimovládnych organizácií a občianskej spoločnosti. Veľmi dôležité je prepojenie na už existujúce iniciatívy, akou je napríklad iniciatíva Partnerstva pre otvorené vládnutie,“ podotkol Korčok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ivan Korčok a Jill Bidenová na bratislavskom letisku.
  2. Korčok
  3. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  4. Zľava premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) počas brífingu v novovzniknutom humanitárnom hube.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Korčok rokoval so zástupcami občianskej spoločnosti: Počítame s angažovanosťou mimovládok!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php