eReport.sk
Lepšie ako nič?
Boris Kollár, predseda Národnej rady. Zdroj: tasr: nrsr

Kollár si uctil obete totality, apeloval na to, aby dnešní politici riešili problémy ľudí

November 1989 zničil režim, ktorý svojich občanov zadrôtoval v ich vlastnej krajine a neumožňoval im slobodný pohyb. Pripomenul to predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár počas pietnej spomienky pri Bráne slobody pod Devínskym hradom. Apeloval na súčasných politikov a riešenie aktuálnych problémov ľudí. Podčiarkol túžbu ľudí vo svete žiť v slobode, voľnosti a demokracii.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ilustračné foto
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger.
  3. Exstarosta mestskej časti Bratislava - Nové Mesto Rudolf Kusý.
  4. Budova newyorskej burzy v New Yorku 3. augusta 2022.
  5. Protest zdravotníkov a lekárov v Bratislave
  6. Obrana demokracie je nevyhnutná

„Na tomto pamätnom mieste bola hádam mimo rozdeleného Berlína najviditeľnejšia Železná opona, ktorú naprieč Európou spustil totalitný komunistický režim,“ uviedol Kollár pri Bráne slobody.

Sloboda

Nie všetci ľudia boli podľa jeho slov ochotní podrobiť sa ponižujúcemu postaveniu väzňa vo vlastnej krajine. „Pre mnohých bola túžba po slobode väčšia ako strach z nebezpečenstva a ohrozenia života,“ poznamenal s tým, že od zdvihnutia Železnej opony až po jej pád sa ľudia pokúšali o jej ilegálne prekročenie.

Nezabudnúť

„Nie všetkým sa to podarilo. Mnohí boli pri pokuse o únik do slobodného sveta zadržaní. Ale 400 z nich, ktorých mená sú vytesané na tejto Bráne, zaplatili za túžbu po slobode svojím životom. Nemali by sme na to zabudnúť,“ podčiarkol.

Súčasnosť

Predseda parlamentu a šéf strany Sme rodina v pondelok večer vyhlásil, že ak sa vláda, resp. Matovič, Heger a lengvarský nedohodnú s lekármi tak, aby tí o dva týždne masovo neopustili slovenské nemocnice, on i jeho hnutie z Hegerovej menšinovej vlády odíde.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár si uctil obete totality, apeloval na to, aby dnešní politici riešili problémy ľudí

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti