eReport.sk
WA 29 Soul - Cestujúci sledujú televízne správy, ktoré informujú o tom, že K¼DR odpálila ïalšie štyri balistické strely na železniènej stanici v Soule v sobotu 5. novembra 2022. Oznámila juhokórejská armáda. Pokraèovala tak v demonštrácii svojho zbrojného potenciálu z predošlých dní, ktorým zvýšila napätie v regióne. FOTO TASR/AP A TV screen showing a news program reporting about North Korea's missile launch with file footage, is seen at the Seoul Railway Station in Seoul, South Korea, Saturday, Nov. 5, 2022. North Korea added to its recent barrage of weapons demonstrations by launching four ballistic missiles into the sea on Saturday, as the United States sent two supersonic bombers streaking over South Korea in a dueling display of military might that underscored rising tensions in the region. (AP Photo/Ahn Young-joon) *** Local Caption *** na železniènej stanb¾udia cestujúci železnièná stanica

KĽDR odpálila zrejme medzikontinentálnu raketu: Dokázala by zasiahnuť aj USA!

Severná Kórea opálila v piatok zrejme medzikontinentálnu balistickú raketu (ICBM), oznámila juhokórejská armáda. Správu následne potvrdilo aj Japonsko. Ide už o druhý odpal rakety KĽDR za dva dni, uvádzajú agentúry AFP a AP.

Zbor náčelníkov štábov (JCS) juhokórejskej armády najskôr informoval, že spozoroval „odpal neidentifikovanej rakety“ z západného pobrežia KĽDR „smerom na východ“. JSC neskôr uviedol, že išlo zrejme o medzikontinentálnu balistickú raketu.

Odpálenie medzičasom potvrdilo aj Tokio

Japonský premiér Fumio Kišida následne uviedol, že raketa podľa všetkého dopadla do výsostných japonských vôd – západne od ostrova Hokkaido. Jej odpal označil za „absolútne neakceptovateľný“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Premiér Heger a prezident Zelenskyj
  2. Erdogan: Hlavným vinníkom "masakry" v pásme Gazy je Západ, Izrael je len pešiak
  3. Dávať Ukrajine nádeje
  4. pelosiová spojenctvo usa francúzsko
  5. Budova newyorskej burzy v New Yorku 3. augusta 2022.

Severná Kórea pritom len vo štvrtok vypálila smerom do Japonského mora balistickú raketu krátkeho doletu. Pchjongjang tesne predtým varoval, že bude podnikať „tvrdšie“ vojenské akcie, ak USA posilnia svoje vojenské kapacity v oblasti.

Prvý test medzikontinentálnej rakety

Agentúra AP pripomína, že ak sa potvrdí, že najnovšie išlo skutočne o raketu ICBM, bol by to zo strany KĽDR prvý test takejto rakety dlhého doletu za približne dva týždne. Posledný test ICBM z 3. novembra sa podľa expertov Pchjongjangu nevydaril.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KĽDR odpálila zrejme medzikontinentálnu raketu: Dokázala by zasiahnuť aj USA!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre