eReport.sk
Slovenský premiér Eduard Heger počas tlačovej konferencie po stretnutí premiérov V4 + Slovinsko v Ľubľane 9. júla 2021.
Eduard Heger v Ľubľane. Foto: tasr

FOTO Šikovne sa vyhol odpovedi! Heger v Slovinsku reagoval na otázku okolo maďarského zákona

AKTUALIZOVANÉ – Zhodujeme sa na tom, že v súvislosti s novými variantmi nového koronavírusu je dôležité zvyšovať mieru zaočkovanosti obyvateľov. Uviedol to premiér SR Eduard Heger po rokovaní s premiérmi krajín Vyšehradskej štvorky a Slovinska v Ľubľane. A ako reagoval slovenský predseda vlády na novinársku otázku, týkajúcu sa kontroverzií okolo maďarského zákona o ochrane pred pedofíliou?

Premiéri Česka, Maďarska, Poľska, Slovenska a Slovinska sa okrem pandémie venovali taktiež slovinskému predsedníctvu v Rade Európskej únie, zbližovaniu Západného Balkánu s EÚ, ale aj environmentálnym otázkam, bezpečnosti a nelegálnej migrácii.

Premiér Heger sa pri reakciách na čokoľvek snaží byť diplomat:

  1. Boris Kollár a Eduard Heger.
  2. Boris Kollár a Eduard Heger.
  3. premiér SR Eduard Heger (OĽaNO)

“Priority predsedníctva Slovinska v Rade Európskej únie považujeme za vyvážené a dobre reflektujúce najmä témy, ktoré v súčasnosti zamestnávajú EÚ. Sme pripravení podporovať Slovinsko pri ich implementácii vo všetkých oblastiach, najmä v súvislosti s otázkami právneho štátu,” uviedol Heger.

FOTO z návštevy Eduarda Hegera v Slovinsku s premiérmi iných krajín nájdete v GALÉRII

Premiéri sa podľa Hegera zhodli aj na potrebe vyššej dynamiky  a dôveryhodnosti prístupového procesu týkajúceho sa krajín Západného Balkánu. Vítajú preto zámer Slovinska zorganizovať summit EÚ s krajinami Západného Balkánu v októbri tohto roka.

Podľa premiéra je okrem zdravotníckej stránky dôležitý aj ekonomický aspekt. “Je preto potrebné zamerať sa na obnovu a podporu našich ekonomík a využiť efektívne všetky európske zdroje, ktorými disponujeme,” skonštatoval slovenský premiér.

V súvislosti s Konferenciou o budúcnosti EÚ Heger vyhlásil, že ide o príležitosť na podporu a mobilizáciu záujmu občanov o diskusiu o budúcnosti Európy, ktorí by mali byť jej stredobodom.

Na novinársku otázku, týkajúcu sa kontroverzií okolo maďarského zákona o ochrane pred pedofíliou, Heger uviedol, že táto téma nebola predmetom rozhovorov.

Summit sa v Ľubľane uskutočnil pri príležitosti predsedníctva Slovinska v Rade Európskej únie. Slovinsko rotujúce polročné predsedníctvo v Rade EÚ prevzalo 1. júla od Portugalska.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport