tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Boris Johnson. Foto: tasr

Johnson musí odísť okamžite! Dosť bolo klamstva a chaosu!

Šéf britských opozičných labouristov Keir Starmer žiada urýchlený odchod premiéra Borisa Johnsona nielen z čela vládnucich konzervatívcov, ale aj z funkcie predsedu vlády. V opačnom prípade pohrozil, že vyvolá v parlamente hlasovanie o vyslovení nedôvery Johnsonovi.

Podľa správ britských médií Boris Johnson ešte v priebehu štvrtka oznámi, že odstupuje z postu šéfa Konzervatívnej strany, ale vo funkcii predsedu vlády chce ostať až do jesene. Takéto dlhé zotrvanie na čele kabinetu je však neprijateľné pre niektorých konzervatívcov aj pre opozičných labouristov.

Mohlo by vís zaujímať

  1. Britský premiér Boris Johnson.
  2. Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)


„(Johnson) musí odísť úplne. Zabudnime na nezmysly o tom, že bude pri moci ešte niekoľko mesiacov. Jeho zásluhou panujú v našej krajine klamstvá, podvody a chaos,“ povedal vo štvrtok Starmer.

Británia, ktorá prechádza krízou vyvolanou rastom životných nákladov, nemá podľa neho v súčasnosti fungujúcu vládu. Ak sa Johnson urýchlene nevzdá aj premiérskej funkcie, sú labouristi odhodlaní iniciovať hlasovanie o nedôvere predsedovi vlády, varoval Starmer.

Spojené kráľovstvo podľa jeho slov nepotrebuje len výmenu na poste predsedu vládnej Konzervatívnej strany, ale „skutočnú zmenu vlády„.

Líder labouristov je presvedčený, že Boris Johnson, ktorého vládu sprevádzali opakované škandály, nemal nikdy predpoklady na funkciu premiéra. Konzervatívci pod Johnsonovým vedením sú podľa neho zodpovední za dlhodobú ekonomickú stagnáciu krajiny aj úpadok verejného sektora.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Johnson musí odísť okamžite! Dosť bolo klamstva a chaosu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku