eReport.sk
Foto: profimedia

Kňaz prehovoril o trápení Popolušky Šafránkovej. Choroba ju zmenila!

Bol jedným z posledných, na koho sa Libuše Šafránková († 68) pred svojou náhlou smrťou usmiala. „Navždy mi zostane hlboko v srdci jej pohľad a úsmev,” povedal jej osobný kňaz Jakub Sadílek (42).

Farár z kostola sv. Anežky na Spořilově prišiel pred smrťou za Popoluškou domov, aby jej poprial k 68. narodeninám. Dať aj požehnanie a útechu. Krátko po jeho návšteve totiž oslávenkyňa odišla do Všeobecnej fakultnej nemocnice na Karlovom námestí v Prahe. Ani on vtedy nemohol tušiť, že o dva dni neskôr herečka, ktorá kvôli rakovine prišla o pätinu pľúc, po zatiaľ nešpecifikovanom dôvode zomrie. Z veľkej bolesti sa Sadílek vyspovedal v rozhlasovom rozhovore. „V posledných rokoch života jej veľmi záležalo na približovanie sa k Ježišovi. Pričom sa nebála so svojou chorobou otvárať aj niektoré náročné témy viery,” vyhlásil na stanici Proglas.

Mali k sebe blízko

Zoznámili sa pred siedmimi rokmi, keď sa stal farárom v ich kostole na Spořilově. „Postupne sa z toho vyvinulo priateľstvo a stal som sa jej spovedníkom. Aktívne sa zúčastňovala bohoslužieb aj kultúrneho diania vo farnosti,” opísal Sadílek. „O blízkom priateľstve, ako bolo medzi nami, sa nedá moc podrobne hovoriť, to zostáva skryté v srdci. Ale budem si ju navždy pamätať ako šarmantnú pani s hlbokou dušou, ktorá milovala svoju rodinu,” dodal. Farár Jakub Sadílek viedol zádušnú omšu za zosnulú herečku v kostole sv. Anežky.

Foto: profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport