eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO) predkladá návrh zákona o úprave výpočtu platu poslancov
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Karta sa obrátila. Doteraz o Matovičovi písal, teraz mu už známy novinár robí poradcu

Novinárskemu peru dal pá pá! Dlhoročný novinár Ladislav Bariak, ktorý posledných šesť rokov písal pre portál Akutuality.sk, dáva žurnalistike zbohom a vydal sa na druhý breh k politike. Nastúpil totiž ako poradca ministra financií a šéfa hnutia OĽANO Igora Matoviča. Hovorí, že do toho ide napriek tomu, či práve kvôli tomu, že si mnohí po jeho rozhodnutí budú ťukať prstom na čelo. Oznámil to v statuse na sociálnej sieti.

Doteraz písal články o ňom, teraz bude v jeho službách. Žurnalista Ladislav Bariak skončil po 16 rokoch svoju anabázu v službách siedmej veľmoci a svoje skúsenosti teraz využije ako radca Igora Matoviča. Ako sám píše na sociálnej sieti v živote zažil viaceré zlomy a toto je jeden z nich.

„Nikdy som si nemyslel, že sa stanem politickým novinárom a budem sa pýtať nepríjemné otázky najvplyvnejších ľudí tejto krajiny. Rovnako tak mi nikdy nenapadlo, že v 21.storočí bude na Slovensku možné, aby mi zavraždili kolegu a jeho snúbenicu,“ opísal momenty jeho novinárskej kariéry.

Exnovinár a nový poradca Igora Matoviča Ladislav Bariak. – Foto: FB Ladislav Bariak

Bude to iná výzva!

Tá sa však, minimálne dočasne, končí. „V novinárčine som pôsobil takmer 16 rokov. Symbolicky 15. septembra, presne po šiestich rokoch, som sa definitívne rozlúčil s touto časťou môjho profesného života a s kolegami z Aktuality.sk. Dnes teda prichádza ďalší zlom v mojom profesnom živote,“ uviedol Bariak.

Dodal, že sa rozhodol prijať novú výzvu, ktorá viacerých asi prekvapí. „Bude to výzva iná. Výzva, ktorú možno mnohí z vás nebudú vnímať rovnako ako ja a možno si budete ťukať prstom na čelo. Napriek tomu, či aj preto, do toho idem. Niektorí z vás vedia, iní si to tu teraz prečítajú, že od 15.9. pôsobím ako poradca ministra financií Igora Matoviča,“ priblížil svoje nové pôsobisko exnovinár.

Od Bárdyho k Matovičovi

Ladislav Bariak pochádza zo žurnalistickej rodiny, jeho otec bol dlhoročným dramaturgom a redaktorom STV. On sám je dlhoročným novinárskym harcovníkom a pred anabázou v portáli aktuality.sk pôsobil v aktuálne.sk a v spravodajskej televízii TA3.

Zaujímavé je, že Ladislav Bariak odchádza z redakcie Aktualít do služieb expremiéra práve v čase keď šéfredaktor portálu Peter Bárdy vydal kritickú knihu o Matovičovi. Publikácia nesie veľavravný názov – Obyčajný Matovič. Homo Vulgaris.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Karta sa obrátila. Doteraz o Matovičovi písal, teraz mu už známy novinár robí poradcu

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti