eReport.sk
Prezident Spojených štátov Joe Biden sa s najväčšou pravdepodobnosťou nezúčastní na májovej korunovácii britského kráľa Karola III.
Kráľ Karol III. Foto: tasr/ap

Karol III. ukončil návštevu rumunského Sedmohradska. Je to jeho obľúbený región

Britský kráľ Karol III. ukončil v utorok návštevu rumunského regiónu Sedmohradsko, ktorý má podľa vlastných slov ako potomok valašského kniežaťa Vlada III. „v krvi“. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP.

V posledný deň svojho pobytu zavítal panovník do dediny Viscri. Privítali ho desiatky miestnych obyvateľov a turistov z celého sveta, ktorí čakali za zábranami. Karolova návšteva Rumunska bola jeho prvou zahraničnou cestou od korunovácie 6. mája.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Takto sa prezident chovať nemá
  2. Je zákon len zdrap papiera?
  3. Hlas kritizuje vládu

Vlastní v Rumunsku nehnuteľnosti

Kráľa minulý týždeň v piatok prijali s vojenskými poctami v prezidentskom paláci v hlavnom meste Bukurešť. Karol III. následne odcestoval do Sedmohradska, kde vlastní niekoľko nehnuteľností.

Navštívil obec Valea Zalanului, kde si vychutnal túru a absolvoval piknik s miestnymi obyvateľmi. Potom zamieril do Viscri. Táto dedina si získala jeho srdce v roku 1998, keď ju navštívil ešte ako princ z Walesu.

Z víkendového sídla múzeum

V roku 2006 si tam kúpil dom, pôvodne ako svoje občasné sídlo. Neskôr ho premenili na múzeum venované botanike.

Karol III. minulý týždeň povedal, že „sa v Rumunsku vždy cítil ako doma“, čím poukázal na svoje prepojenie s neslávne známym kniežaťom Vladom III. prostredníctvom prastarej matky – kráľovnej Márie. Knieža z 15. storočia, známe ako Vlad Narážač, bolo historickou inšpiráciou pre román „Dracula“.

Horlivý ochranca životného prostredia

Karol III., horlivý ochranca životného prostredia, vyzdvihol Rumunsko za to, že je stále „domovom mnohých rastlinných a živočíšnych druhov, ktoré inde v Európe a vo svete vymizli alebo sú ohrozené“.

Rumunský prezident Klaus Iohannis ocenil kráľovo úsilie o obnovu Rumunska, vďaka ktorému si miestni obyvatelia uvedomili hodnotu svojich tradícií, zvykov a remesiel odovzdávaných z generácie na generáciu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Karol III. ukončil návštevu rumunského Sedmohradska. Je to jeho obľúbený región

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php