eReport.sk
Ján Marosz
Ján Marosz. Foto: tasr

Kariéra vďaka OĽANO! Najprv radil “obyčajným” premiérom, teraz bude šéf pozemkovému fondu!

AKTUALIZOVANÉ – Vďaka OĽANO si Ján Marosz urobil skvelú kariéru! Kedysi drel parlamentné lavice doslova po boku Igora Matoviča ako opozičný poslanec, aktuálne volebné obdobie postupne vylete oveľa vyššie – rovno do šéfovského kresla Slovenského pozemkového fondu. Bezprostredne po voľbách však Marosz ako expert hnutia na dopravu začal ako Matovičov poradca. Keď Matoviča vystriedal na premiérskom poste Eduard Heger, tak radil jemu.

Generálnym riaditeľom Slovenského pozemkového fondu (SPF) bude Ján Marosz. Na poste nahradí Janu Štilichovú. Vyplýva to z návrhu, ktorý na štvrtkovom rokovaní schválila vláda. Štilichová bola do funkcie generálnej riaditeľky SPF vymenovaná uznesením vlády SR zo dňa 26. mája 2021.

Marosz je absolventom Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, filozofickej fakulty. V rokoch 2017 až 2020 bol poslancom Národnej rady SR za hnutie OĽANO (člen ústavnoprávneho výboru a výboru na kontrolu SIS). V období 2020 až 2021 bol poradcom premiéra pre oblasť dopravy, pričom poradcu robil obom premiérom súčasnej štvorkoalície. Najprv Igorovi Matovičovi a potom aj Eduardovi Hegerovi. Marosz patril v minulosti ku konzervatívnemu poslaneckému krídlu OĽANO.

EŠTE AKO OPOZIČNÍ POSLANCI PEKNE BOK PO BOKU: Na snímke Igor Matovič a Ján Marosz počas rokovania parlamentu 21. mája 2019. – Foto: tasr

Rozhodnutie vlády o novom šéfovi SPF tvrdo kritizoval bývalý poradca Andrejka Kisku a exnovinár Rado Baťo. “Šéfom pozemkového fondu sa stal káder OĽANO Ján Marosz, ktorý sa ani len nezúčastnil výberového konania,” upozornil.

Procesy v SPF musia byť nastavené tak, aby “občan bol na prvom mieste”. Uviedol to Ján Marosz, ktorý sa s účinnosťou od 1. novembra 2021 stáva generálnym riaditeľom SPF.

Marosz: Boj proti korupcii je moja životná misia

“Moje prvé kroky vo funkcii generálneho riaditeľa SPF budú viesť k tomu, aby sme všetky procesy nastavili tak, aby občan bol na prvom mieste. Aby sme zrýchlili proces vybavovania žiadostí a aby si fond zároveň plnil všetky svoje zákonné povinnosti,” priblížil Marosz.

Uviedol, že boj proti korupcii je jeho životná misia. “Preto som s dôverou prijal túto výzvu a spolu s tímom odborníkov sa vrhneme od prvých dní do práce, sprehľadníme pravidlá na SPF a minimalizujeme akýkoľvek priestor pre korupciu.”

Minister Vlčan: Maroszovi pomôže podporný tím

“Situáciu (na SPF) potrebujeme riešiť urgentne a nateraz už nebudem organizovať ďalšie výberové konania a čakať, či víťazi výberových konaní prežijú aj mediálny tlak, ktorý sa vždy na nich spustí a je často manipulatívny, iniciovaný predovšetkým skupinami, ktoré dnes nezákonne profitujú z neprehľadnej situácie a nefunkčnosti SPF,” uviedol minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO) na otázku, prečo sa Marosz nezúčastnil výberového konania.  

Na SPF má Maroszovi podľa ministra pôdohospodárstva pomáhať podporný tím. “Zatiaľ máme 5 ľudí, bol by som rád, ak na spoluprácu oslovíme minimálne troch ľudí. Máme čas do konca tohto mesiaca, aby sme pripravili kompletnú schému riadenia zmeny,” dodal agrominister.

Podľa zákona o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách v znení neskorších predpisov štatutárne orgány SPF vymenúva a odvoláva vláda SR na návrh ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. V popredí Michal Šimečka.
  2. Fotka, ktorú zverejnil Róbert Puci k vymenovaniu Marosza.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kariéra vďaka OĽANO! Najprv radil “obyčajným” premiérom, teraz bude šéf pozemkovému fondu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport