eReport.sk
Mladíka v budove parlamentu spacifikovali. Foto: fb/jm

ŠOK! Chalan vtrhol do parlamentu so sekerou, takto ho odfotil exposlanec

BRATISLAVA – Bývalý poslanec národnej rady Ján Marosz na sociálnej sieti informoval o mladom mužovi, ktorý sa v budove parlamentu objavil so sekerou v rukách. Našťastie, k ničomu vážnemu nedošlo, mladíka okamžite spacifikovali. K incidentu sa vyjadril aj šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodna). Ozbrojeného muža si už prevzali policajti.

“Práve sa chcel tento chalan “prerúbať sekerou” do NRSR. Vďaka rýchlemu a profesionálnemu zásahu SBS parlamentu ho rýchlo spútali,” napísal v stredu na sociálnej sieti Marosz. K svojmu statusu pripojil aj fotografie, ktoré zachytávajú oného mladého muža ako aj sekeru, ktorú mal so sebou.

Sekera, s ktorou mladík prišiel do NRSR. Foto: fb/jm

“Mali sme tu jeden útok, videl som to na zázname. Ten človek je spacifikovaný, už ho zobrali policajti. Chcel vtrhnúť do budovy, mal sekeru a bodák,” priblížil Kollár.

Dodal, že ochrankári stáli vonku a videli podozrivého človeka, ktorý pred vstupom do budovy vybral z tašky sekeru. “Okamžite zareagovali,” povedal šéf parlamentu a poďakoval sa zamestnancom za ich prácu.

Riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR Michaela Jurcová doplnila, že k incidentu došlo okolo 16.00 h. “Útočník bol spacifikovaný príslušníkmi ochranky národnej rady, následne si osobu prevzali príslušníci Policajného zboru. Pri incidente zároveň neboli zranené žiadne osoby,” dodala.

Zdroj: ereport, tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport