eReport.sk
Richard Sulík, Veronika Remišová, Igor Matovič a Boris Kollár. Foto: tasr

Baťo “zablahoželal” vláde: Gratulujem idioti! Fico pri návrate k moci ani nemusí predstierať úroveň

Ďalší štipľavý status smerom k vláde! Exnovinár a tiež bývalý poradca Andreja Kisku opäť poslal koaličnému štvorspolku drsný odkaz. Vytkol im spôsob, ktorým chcú “pozametať” v štátnej správe. Politikom, ktorí sú pri moci zároveň poriadne “oplieskal” o hlavy rozhodnutie o novom šéfovi Slovenského pozemkového fondu (SPF).

Baťo, ktorý napríklad v minulosti bývalú ministerku práce Vieru Tomanovú označil za mimozemšťanku, čo vyústilo aj do súdneho sporu či nechutne nakydal na Igora Matoviča, si ani tentoraz nekládol servítku pred ústa. Vo svojej reakcii na aktuálne udalosti v politike bol stručný. No o to viac priamy až drsný.

“Vládni poslanci schválili zákon, ktorý uľahčuje politické čistky v štátnej správe. Šéfom pozemkového fondu sa stal káder OĽANO Ján Marosz, ktorý sa ani len nezúčastnil výberového konania. Robert Fico po voľbách pri návrate k moci a obsadzovaní štátu ani nemusí predstierať úroveň. Slovami ministra financií: ´Gratulujem, idioti.´” – odkázal Baťo.

Zdroj: fb/rado.bato

Novelu zákona o štátnej službe kritizujú viacerí, Peter Pellegrini hovorí o krágľovacom zákone a politických čistkách. Namieta najmä to, že bez udania dôvodu môže generálny tajomník služobného úradu odvolať z funkcie vedúceho zamestnanca.

Hnutie OĽANO to vníma inak. Tvrdí, že prijatá novela posilňuje princípy transparentnosti, odpolitizovania, profesionality a etického výkonu povolania štátnych úradníkov. Zopakovalo, že vo funkciách sú často “zabetónovaní” politickí nominanti bývalých vlád.

O novom šéfovi, ktorý od 1. novembra tohto roku zasadne do kresla generálneho riaditeľa SPF sme vás už informovali. Ide o Jána Marosza, experta hnutia OĽANO na dopravu, ktorý v minulosti sedel v parlamente ako opozičný poslanec po doslova boku Igora Matoviča.

Po parlamentných voľbách v roku 2020 šéfovi OĽANO začal robiť ako premiérovi poradcu. Neskôr, keď sa predsedom vlády stal Heger, začal radiť jemu. A dnes vláda rozhodla, že bude novým šéfom pozemkového fondu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Marosz
  2. Štefan Hamran, Boris Kollár a Roman Mikulec.
  3. Igor Matovič (OĽaNO)
  4. Fotka, ktorú zverejnil Róbert Puci k vymenovaniu Marosza.
  5. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  6. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  7. Uprostred Michal Šipoš, šéf poslancov OĽANO.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baťo “zablahoželal” vláde: Gratulujem idioti! Fico pri návrate k moci ani nemusí predstierať úroveň

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport