eReport.sk
Robert Fico počas stretnutia s 30 veľvyslancami na pôde parlamentu.
Robert Fico počas stretnutia s 30 veľvyslancami na pôde parlamentu. Foto: nr sr

Fico po stretnutí s veľvyslancami: Kto je za mier, je extrémista. Kto je za vojnu, je mierový aktivista

Šéf Smeru inicioval v stredu stretnutie s 30 veľvyslancami krajín EU, Veľkej Británie a USA. „Takmer tridsiatku diplomatov sme informovali o aktuálnej situácii na Slovensku, kedy je spochybňovaný základný pilier demokracie, a tou je úloha opozície v demokratickom systéme,“ povedal podpredseda parlamentu Juraj Blanár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.
  2. A je to tu! Jeho reakcia na seba nenechala dlho čakať
  3. Robert Fico počas tlačovky Smeru ukazuje koľko v súčte zarobí bývalý saskár Martin Klus.
  4. Eštebák Budaj musí vysvetľovať

Prítomným vedúcim diplomatických misií akreditovaných pre Slovenskú republiku sa prihovoril aj predseda najsilnejšieho opozičného subjektu v poslaneckej snemovni Robert Fico: „Je potrebné, aby sme aj na takejto platforme informovali našich partnerov v zahraničí, ako je ohýbaná demokracia a právny štát na Slovensku.“

„Diplomatom sme predstavili aj iné politické dianie“

Delegácia opozičnej strany odovzdala diplomatom písomnú informáciu obsahujúcu dôkazy a relevantné podklady potvrdzujúce, že na Slovensku dochádza k hrubému zneužívaniu trestného práva na likvidáciu slovenskej opozície. „Diplomatom sme predstavili aj iné politické dianie, než aké je prezentované mainstreamovými médiami. Vláda v demisii chce vládnuť takmer celý rok, pričom by najradšej pozatvárala celú opozíciu, aby jej nemal kto oponovať,“ uvádza sa v tlačovej správe Smeru s tým, že kým Ficova strana pôsobila v minulých vládach, vždy uprednostňovala dialóg. „A to na národnej úrovni, ako aj tej medzinárodnej,“ zdôraznil predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry.

Fotografie zo stretnutia predstaviteľov Smeru-SD s 30 veľvyslancami v NR SR

GALÉRIA – Foto: nr sr

Pracovné stretnutie, ktoré sa malo niesť v konštruktívnej a otvorenej atmosfére, však v konečnom dôsledku „vypálilo“ trochu inak. „Dnes na stretnutí s veľvyslancami EÚ, USA a V. Británie bolo horúco pri Ukrajine. Keď hovoríte o nízkych platoch a vysokých cenách, o rozvrate štátu, že nás chcú do volieb pozatvárať, nič ich z toho nezaujíma. Ale keď som odmietol posielanie slovenských zbraní na Ukrajinu, onemeli, hoci to počuli odo mňa 100x,“ zhodnotil stredajšie stretnutie s diplomatmi Fico na sociálnej sieti.

„Jednoducho do posledného Ukrajinca“

Ako ďalej pokračoval, téma Ukrajiny bola, viac ako len horúcim zemiakom debaty. „Spýtali sa, aký mám plán pre Ukrajinu. Ja, že okamžité prímerie a rokovania USA, Ruska a EÚ. Potom som sa spýtal na ich plán. USA, V. Británia, Francúzsko a ďalší chcú posielať na Ukrajinu zbrane a predlžovať roky vojnu, ktorú nikdy proti Rusku nevyhrajú. Jednoducho do posledného Ukrajinca. Kto hovorí o mieri a zastavení zbrojných dodávok je nebezpečný extrémista (to povedal o nás aj Pellegrini), kto je za vojnu, je demokrat a mierový aktivista. No bude veselo do volieb 30. 9. 2023!“ – konštatoval Fico.

„Zvláštny západný svet“

Šéf Smeru na záver vyhlásenia k stretnutiu spomenul aj jedno slovenské periodikum. „Prekvapuje ma, že niektorí diplomati pre denník N povedali, že ich znervózňuje naša zahraničná orientácia. Tá nebola predmetom diskusie. Ale pochopil som, že každý, kto odmieta vojnu, má zlú zahraničnú politiku. Zvláštny západný svet,“ dodal líder parlamentnej opozície.

Zdroj: fb/robertficosk

 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico po stretnutí s veľvyslancami: Kto je za mier, je extrémista. Kto je za vojnu, je mierový aktivista

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti