eReport.sk
Na kombosnímke zľava prokurátor ÚŠP Ondrej Repa a kajúcnik František Imrecze.
Na kombosnímke zľava prokurátor ÚŠP Ondrej Repa a kajúcnik František Imrecze. Foto: tasr

Kajúcnik Imrecze po rozsudku: Pre TOTO som začal spolupracovať s OČTK! Reagoval aj prokurátor Lipšica

Kajúcnik Imrecze po rozsudku vysvetlil, prečo začal spoluprácu s orgánmi činnými v trestnom konaní. Peňažný trest vo výške 202.000 eur, ktorý dostal, bol vraj najvyšší v histórii Slovenskej republiky (SR). Tvrdí to prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý riaditeľ finančnej správy František Imrecze sedí v súdnej sieni na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vo štvrtok 9. februára 2023.
  2. Fico o bombardovaní Juhoslávie
  3. Prečo NAKA nevyšetruje aj Mikulca?
  4. Už by aj stačilo!

Peňažný trest vo výške 202.000 eur, ktorý musí zaplatiť exšéf finančnej správy František Imrecze, označil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ondrej Repa za najvyšší v histórii SR. Špecializovaný trestný súd (ŠTS) mu v rámci schválenej dohody o vine a treste uložil aj päťročnú podmienku.

Prokurátor Repa: Nemusí to byť vždy okrúhla suma

„Suma je vždy individuálne určená v trestnom konaní. Trestný zákon umožňuje uložiť peňažný trest od 160 do 331.000 eur. Nemusí to byť vždy okrúhla suma,“ priblížil prokurátor s ÚŠP, ktorému šéfuje Daniel Lipšic. Vo vzťahu k spáchaným skutkom a rozsahu trestnej činnosti považuje uložený peňažný trest za primeraný.

Čo povedal o Repovi Fico

Pripomíname, že Repa je dlhodobo ostro kritizovaný šéfom strany Smer-SD Robertom Ficom. Trojnásobný expremiér o ňom naposledy vyhlásil, že „pasie“ vyšetrovateľku NAKA Moniku Barčákovú, ktorá nedávno vzniesla obvinenie voči exministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi.

Mimochodom, 9. februára si tento udavač ide pre prvú odmenu, lebo sa bude uzatvárať dohoda o vine a treste s pani Záleskou.

Robert Fico o Františkovi Imreczem 3. februára 2023.

„Máme právo alebo nemáme právo nazývať pani Barčákovú čurillovkou? Len 24 hodín po tom, čo bol schválený dátum predčasných volieb tridsiateho septembra 2023 z dôvodu, ktorý bol oficiálne deklarovaný predstaviteľmi vládnej koalície, že tento termín je dôležitý, aby bola pozatváraná opozícia, pani Barčáková podpísala a dala doručiť Robovi Kaliňákovi jedno nezmyselné, vymyslené, bez akýchkoľvek dôkazov obvinenie, ktoré je založené len na základe jednej vety udavača, Františka Imreczeho. Mimochodom, 9. februára si tento udavač ide pre prvú odmenu, lebo sa bude uzatvárať dohoda o vine a treste s pani Záleskou,“ vyhlásil Fico ešte 3. februára.

Korupčník Imrecze hovoril o morálke a hodnotách

„S orgánmi činnými v trestnom konaní som začal spolupracovať preto, lebo som to považoval za morálne, hodnotovo správne pre seba a celú spoločnosť. Dnešná dohoda o vine a treste je vyústením záverov môjho konania a rozhodnutia spolupracovať,“ reagoval Imrecze na schválenú dohodu. Odmietol, že by spolupracoval pod nátlakom.

FOTO Kajúcnik Imrecze na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 9. februára 2023

GALÉRIA – Foto: tasr

Za korupciu dostal úhrnný trojročný podmienečný trest odňatia slobody so skúšobnou dobou päť rokov. Okrem iného aj peňažný trest vo výške 202.000 eur, v prípade jeho nezaplatenia náhradný trojročný trest väzenia. Dostal tiež šesťročný zákaz činnosti vo verejnej správe. Nemôže sa stretávať a kontaktovať osoby, ktoré figurujú v stíhaných skutkoch. Raz ročne sa musí v skúšobnej dobe zúčastniť na hlavnom pojednávaní alebo verejnom zasadnutí vedenom ŠTS pre korupčné trestné činy. Nariadený má aj probačný a mediačný dohľad.

Ako spolupracujúci obvinený vystupuje vo viacerých prípadoch. Schválená dohoda sa týka kauzy mediálne známej ako Mýtnik. Vinný je z opakovaného zločinu prijímania úplatku formou organizátorstva.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kajúcnik Imrecze po rozsudku: Pre TOTO som začal spolupracovať s OČTK! Reagoval aj prokurátor Lipšica

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti