eReport.sk
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
Dočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer. Foto: tasr

Káčer po stretnutí Fico-Szijjártó od nervov vypil poldeci: Blanár: Vysvedčenie si vystavuje sám!

Káčer vypenil! Podpredseda parlamentu Juraj Blanár otvorene kritizuje ministra zahraničných vecí Rastislava Káčera (nom. OĽANO) za jeho reakciu na stretnutie opozičného lídra Roberta Fica (Smer-SD) s ministrom zahraničných vecí Maďarska Péterom Szijjártóom. Káčer si vraj po zistení informácie o stretnutí musel dať „frťana“. Zaujímavé riešenie, no Blanár sa pýta, či vhodné ministra.

„Ešte nikdy v histórii Slovenskej republiky nebola slovenská diplomacia tak vzdialená vlastným občanom, ako je to počas tejto matovičovo-hegerovej vlády. A to si budeme 1. januára pripomínať 30. výročie našej samostatnej štátnosti. Dokazuje to aj nový minister Rastislav Káčer.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na vodu vláda pozabudla?
  2. pád vlády chcú aj kotlebovci
  3. fico si podal lipšica
  4. Veronika Remišová (Za ľudí).
  5. V popredí predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  6. Káčer o ľudských právach

Prečítal som si jeho komentár k včerajšiemu stretnutiu maďarského ministra zahraničia Pétera Szijjártóa s Robertom Ficom,“ začal svoje vyjadrenie na sociálnej sieti Blanár.

„Ginplomatický prístup“

Káčer podľa Blanára zvolil v skutku „ginplomatický prístup“. Maďarským susedom zároveň minister naznačil, že v prípade ďalších stretnutí so slovenskou opozíciou vzájomné vzťahy nebudú mať dobrú úroveň.

Foto: Fb/jurajblanar

„Nuž, minister, ktorý sa rád zaštiťuje demokraciou, má problém s tým, že sa maďarský minister stretne s predstaviteľmi tak koalície, ako i opozície a medzi nimi aj s lídrom parlamentnej opozície Robertom Ficom, trojnásobným premiérom. On si po tomto stretnutí musel dať gin. Keby si dal borovičku, tak by urobil aspoň niečo slovenské,“ zareagoval Blanár na Káčerove tvrdenia.

Antidemokrat, večný vládca alebo alkoholik?

Blanár si Káčerov prístup vysvetľuje v skutku satiricky. Káčer je podľa neho v skutočnosti buď antidemokrat, samozvaný večný vládca, alebo alkoholik: „Z toho možno vyvodiť niekoľko záverov. Prvý, že minister Káčer nie je skutočný demokrat a len sa na neho hrá, aby mohol pohodlne rozvíjať svoju kariéru za hocakých vlád. Druhý, že podľa demokrata R. Káčera sa s opozíciou neslobodno stretávať, pretože už ide v móde, ako I. Matovič povedal, že ´oni tu budú na veky vekov´. Tretí, že nezvláda pozíciu ministra a pri situáciách, ktoré mu nie sú po chuti, si musí dať vždy pohárik alkoholu, aby to zvládol a ešte to aj verejne priznáva. A mohol by som to ďalej rozvíjať, ale netreba. Pán minister si vystavuje vysvedčenie sám a občania Slovenska si vedia urobiť sami úsudok.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Káčer po stretnutí Fico-Szijjártó od nervov vypil poldeci: Blanár: Vysvedčenie si vystavuje sám!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti