eReport.sk
Veronika Remišová (Za ľudí).
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová bojovníčkou proti energokríze? MIRRI poskytne stovky miliónov eur z eurofondov!

Bojovníčka proti energokríze? Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR môže z eurofondov na energetickú krízu poskytnúť 300 miliónov eur. Uviedla to po stredajšom rokovaní vlády rezortná šéfka Veronika Remišová (Za ľudí).

Boj proti energokríze

„Vláda vyzvala každého ministra, ktorý zodpovedá za operačný program, aby ministerstvu financií uviedol sumu, ktorú môže vyčleniť na energetickú krízu. Za náš rezort môžem povedať, že v rámci operačného programu, ktorý my máme v gescii a za sprostredkovateľský orgán môžeme vyčleniť sumu 300 miliónov eur,“ spresnila.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chmelár o štátnych oslavách
  2. Na vodu vláda pozabudla?
  3. pád vlády chcú aj kotlebovci

Remišová bojovníčkou proti energokríze?

Upozornila, že na uvedený účel by mohla byť vyčlenená suma najviac 1,45 miliardy eur. „Pravdepodobne takto bude postavená legislatíva, ktorá však ešte nie je schválená. Európska komisia (EK) povedala, že z celkovej obálky, ktorú Slovensko má na roky 2014 až 2020, sa môže vyčleniť maximálne 10 %. A maximálne 10 % je 1,4 miliardy eur,“ poznamenala. „Momentálne čakáme na schválenie európskej legislatívy. EK prisľúbila, že legislatíva by mala byť schválená čo najskôr. Ak bude legislatíva schválená neskoro, nebude už čas na to, aby sme mohli niečo robiť,“ dodala Remišová.

Prostriedky z eurofondov

Z materiálu „Návrh na vyčíslenie objemu finančnej alokácie operačných programov programového obdobia 2014 – 2020 na riešenie dopadov energetickej krízy“, ktorý v pondelok (5. 12.) schválila vláda, vyplýva, že jednotlivé rezorty by mali do 7. decembra nahlásiť ministerstvu financií a MIRRI prostriedky z eurofondov, končiaceho sa programového obdobia, ktoré by mohli byť použité na dotovanie energií.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová bojovníčkou proti energokríze? MIRRI poskytne stovky miliónov eur z eurofondov!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti