tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Premiér Británie Boris Johnson pred svojim sídlom oznamuje svoj koniec. Zdroj: tasr/ap

Tomu sa hovorí rýchlosť! Premiér ešte nedopovedal, že končí a už je tu zástup kandidátov na jeho miesto

Nezaháľali. Britský minister dopravy Grant Shapps, generálna prokurátorka Suella Bravermanová a poslanec parlamentu Tom Tugendhat oznámili, že sa budú uchádzať o post predsedu Konzervatívnej strany s cieľom nahradiť odchádzajúceho lídra konzervatívcov a úradujúceho premiéra Borisa Johnsona. Ten svoj koniec ohlásil len krátko pred tým.

Bravermanová, ktorá je generálnou prokurátorkou od roku 2020, svoju kandidatúru verejne oznámila ako prvá, píše AP. V stredu v televízii povedala, že sa chce uchádzať o post premiérky, pretože ona sama a jej rodina, ktorá prišli do Británie ako migranti, to tejto krajine dlhujú.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Boris Johnson
  2. Britský premiér Boris Johnson.
  3. Na kombosnímke zľava Volodymyr Zelenskyj a Boris Johnson.

Grant Shapps sa zapojil do súboja o post lídra konzervatívcov s podporou štátneho tajomníka na ministerstve dopravy Roberta Courtsa, píše The Guardian s odvolaním sa na stanicu BBC. Shapps je poslancom britského parlamentu od roku 2005 a v roku 2019 sa stal ministrom dopravy.

Tugendhat je poslancom britského parlamentu od roku 2015. Členom vlády však ešte nebol, píše The Guardian. „Dávam dokopy širokú koalíciu spolupracovníkov, ktorá prinesie do vlády novú energiu a nápady s cieľom preklenúť rozdelenie vyvolané brexitom,“ uviedol Tugendhat v britskom denníku Daily Telegraph. Pripomenul, že v minulosti slúžil v armáde, v súčasnosti je poslancom britského parlamentu, a vyjadril presvedčenie, že sa mu podarí stať sa aj premiérom.

Johnson vo štvrtok uviedol, že vo funkcii premiéra plánuje zotrvať, až kým nebude zvolený nový líder Konzervatívnej strany.  Časový harmonogram výberu nového lídra konzervatívcov má byť podľa Johnsona oznámený v priebehu budúceho týždňa. Viacerí členovia tejto strany však žiadajú okamžitý odchod premiéra z úradu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tomu sa hovorí rýchlosť! Premiér ešte nedopovedal, že končí a už je tu zástup kandidátov na jeho miesto

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku