eReport.sk
Donald Trump sa usmieva po tom, čo oficiálne oznámil, že v roku 2024 sa bude opäť uchádzať o úrad prezidenta USA.
Donald Trump sa usmieva po tom, čo oficiálne oznámil, že v roku 2024 sa bude opäť uchádzať o úrad prezidenta USA. Foto: tasr/ap

Je to oficiálne. Trump: Amerika bude späť, zastavím Bidena! Kandidujem na prezidenta USA

Bývalý americký prezident Donald Trump v stredu oficiálne oznámil, že v roku 2024 sa bude opäť uchádzať o úrad prezidenta Spojených štátov. Informovala o tom agentúra AP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký senátor Randal Paul
  2. Podporujú demokrati korupciu?
  3. Nielen Ukrajina potrebuje pomoc
  4. Ruská jadrová rétorika je nebezpečná
  5. Americký prezident Joe Biden
  6. Bývalý americký prezident a šéf Republikánov Donald Trump

„Oznamujem svoju kandidatúru v prezidentských voľbách,“ povedal 76-ročný Trump za búrlivého potlesku aktivistov zhromaždených vo veľkej prijímacej sále svojej luxusnej rezidencie v Mar-a-Lago v štáte Florida.

Ostro kritizoval svojho nástupcu

Sľúbil tiež, že vo voľbách roku 2024 zabráni opätovnému zvoleniu Joea Bidena za prezidenta USA. Avizoval, že Amerika „bude späť“, pričom pripomenul, aká bola počas jeho funkčného obdobia: mierová, prosperujúca a medzinárodne rešpektovaná krajina.

Americký exprezident Donald Trump gestikuluje po tom, čo oficiálne oznámil, že v roku 2024 sa bude opäť uchádzať o úrad prezidenta Spojených štátov vo veľkej prijímacej sále svojej luxusnej rezidencie v Mar-a-Lago v štáte Florida v stredu 16. novembra 2022. – Foto: tasr/ap

Ako konštatovala AP, monitorovaná agentúrou TASR, Trump v príhovore ostro kritizoval svojho nástupcu, demokrata Joea Bidena, ktorý podľa neho dovolil, aby USA boli krajinou plnou násilia a zločinu, kde prudko stúpajúce ceny ničia americké domácnosti a kde „milióny“ nelegálnych prisťahovalcov prekračujú hranice s Mexikom.

Kandidatúra je Trumpovou treťou do Bieleho domu

Krátko pred stretnutím so svojimi sympatizantmi Trump na príslušnom úrade oficiálne podal svoju kandidatúru na prezidentské voľby v roku 2024, čo bol de facto prvý oficiálny krok. Táto nová kandidatúra je Trumpovou treťou do Bieleho domu. K moci sa dostal v novembri roku 2016, keď sa svojím víťazstvom v druhom kole prezidentských volieb postaral o vytvorenie „najväčšieho novodobého politického prekvapenia“, ako napísala agentúra AFP.

Momentálne je jediným republikánskym kandidátom

Trumpovi sa pred dvomi rokmi nepodarilo dosiahnuť znovuzvolenie a bol donútený prenechať Biely dom demokratickému kandidátovi Joeovi Bidenovi. Trump však svoju porážku nikdy nepriznal a nikdy sa s ňou nezmieril – podobne ako časť jeho sympatizantov.

Momentálne je Trump jediným republikánskym kandidátom na úrad prezidenta USA. Veľké šance sa však v súboji o Biely dom dávajú guvernérovi štátu Florida Ronovi DeSantisovi. Úradujúci prezident Joe Biden tiež oznámil, že bude pravdepodobne kandidátom vo voľbách v roku 2024. V tom čase bude mať 81 rokov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je to oficiálne. Trump: Amerika bude späť, zastavím Bidena! Kandidujem na prezidenta USA

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti