eReport.sk
Izraelská polícia bila smútiacich na pohrebe zastrelenej novinárky televízie al-Džazíra Šírín abú Aklaovej
Izraelská polícia bila smútiacich na pohrebe zastrelenej novinárky televízie al-Džazíra Šírín abú Aklaovej. Foto: tasr/ap

Izraelskí vojaci zastrelili 16-ročného Palestínčana: Hádzali do nás kamene a zápalné bomby!

Napätie v Izraeli a na okupovaných územiach je vysoké už tri mesiace v súvislosti s vlnou útokov, pri ktorých od 22. marca v Izraeli zahynulo už najmenej 19 ľudí, väčšinou civilistov.

Izraelskí vojaci zastrelili 16-ročného Palestínčana počas násilností ktoré vypukli v priebehu židovskej púte v okupovanom Predjordánsku. Informoval o tom v stredu rezort zdravotníctva palestínskej samosprávy, píše agentúra AFP.

Mladík vraj na vojakov hodil zápalnú bombu

Ministerstvo uviedlo, že mladík zomrel na poranenie hlavy „po tom, čo ho postrelili izraelské sily“ počas potýčok neďaleko Jozefovej hrobky ležiacej pri meste Nábulus na severe Predjordánska. Táto svätyňa je podľa tradície hrobkou biblického patriarchu Jozefa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko.
  2. Na ilustračnej snímke izraelskí vojaci.
  3. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.
  4. Na archívnej snímke z 11. mája 2022 Palestínčania nesú rakvu s pozostatkami novinárky televízie al-Džazíra Šírín abú Aklaovej v uliciach Ramalláhu

Izraelská armáda, ktorá zaisťuje bezpečnosť na židovských púťach, k tomuto incidentu uviedla: „Stovky Palestínčanov sa zapojili do násilných výtržností. Keď židovskí veriaci vstúpili do Jozefovej hrobky, (Palestínčania) hádzali kamene a zápalné bomby na príslušníkov (izraelských) síl.“ Vojaci začali strieľať na podozrivého muža, ktorý na nich hodil zápalnú bombu, dodala armáda.

Medzi obeťami vlny násilností je aj novinárka

Militantná palestínska skupina Islamský džihád vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že na izraelských vojakov zaútočili jej bojovníci, pričom medzi oboma stranami vypukla prestrelka.

Napätie v Izraeli a na okupovaných územiach je vysoké už tri mesiace v súvislosti s vlnou útokov, pri ktorých od 22. marca v Izraeli zahynulo už najmenej 19 ľudí, väčšinou civilistov. Tieto incidenty viedli k zatýkaniu a násilným stretom. Podľa bilancie agentúry AFP prišlo za rovnaké obdobie o život najmenej 34 Palestínčanov. Medzi obeťami najnovšej vlny násilností je aj novinárka televízie al-Džazíra Šírín abú Aklaová, ktorá prišla o život pri prestrelke v Džaníne.

Izraelskí policajti tvrdo zasiahli aj proti smútiacim

Izraelská polícia 13.mája bila smútiacich na pohrebe zastrelenej novinárky televízie al-Džazíra  Šírín abú Aklaovej, ktorej zabitie na okupovanom Západnom brehu Jordánu vyvolalo vlnu hnevu. Rakva abú Aklaovej takmer spadla na zem, keď policajti – niektorí s obuškami – vtrhli do davu Palestínčanov, ktorí sa okolo nej zhromaždili. 

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izraelskí vojaci zastrelili 16-ročného Palestínčana: Hádzali do nás kamene a zápalné bomby!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti