eReport.sk
Bojujú za nás
lovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Wlachovský, foto:tasr/ap

Wlachovský: Izrael je náš kľúčový partner! Spájajú náš rovnaké hodnoty

Izrael je náš kľúčový partner. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský rokoval 30. mája 2023 v Bratislave s ministrom zahraničných vecí Izraelského štátu Elim Cohenom. Partneri vyzdvihli význam slovensko-izraelského priateľstva a zhodli sa na potrebe rozvoja vzájomných vzťahov. Osobitne vyjadrili záujem o prehĺbenie spolupráce v oblasti obchodu, výskumu, inovácií a moderných technológií, ale tiež v cestovnom ruchu, čo privítajú turisti z oboch krajín.

Izrael je náš kľúčový partner

„Izrael považujeme za kľúčového partnera v regióne Blízkeho východu a intenzita našich politických kontaktov to len dokazuje. Som však presvedčený, že existuje priestor na rozšírenie vzájomnej spolupráce, a to najmä v oblasti vedy, výskumu, inovácií či high-tech ekonomiky, ale tiež v automobilovom priemysle, kde sme pripravení na posilňovanie vzťahov,“ uviedol minister Wlachovský, ktorý v rámci rozvoja turizmu vidí priestor aj na ďalšie rozšírenie leteckých spojení medzi Izraelom a Slovenskom.

„Ruská agresia je neospravedlniteľná“

Partneri sa zároveň zhodli, že nevyprovokovaná ruská agresia proti Ukrajine je neospravedlniteľná, tak ako aj vojnové zločiny páchané voči občanom Ukrajiny či obrovské ekonomické škody na území napadnutej krajiny. Preto považujú za nevyhnutné pokračovať v podpore Ukrajiny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Michal Šimečka
  2. Pellegrini ostro kritizuje Ódora
  3. Ubezpečenie zrejme nezabralo
  4. Heger po stretnutí s Ódorom deklaroval

Na okraj konferencie GLOBSEC 2023 Bratislava Forum šéf slovenskej diplomacie, spoločne so spolkovým ministrom pre európske a medzinárodné záležitosti Rakúskej republiky Alexandrom Schallenbergom a ministrom zahraničných vecí Českej republiky Janom Lipavským, absolvoval stretnutie so šéfom izraelskej diplomacie aj na úrovni Slavkovského formátu (S3). Partneri diskutovali o vývoji na Blízkom východe s dôrazom na potrebu stability regiónu, ako aj o možnostiach posilnenia vzájomnej ekonomickej spolupráce.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Wlachovský: Izrael je náš kľúčový partner! Spájajú náš rovnaké hodnoty

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php