eReport.sk
Heger po stretnutí s Ódorom deklaroval
Šéf Demokratov Eduard Heger, foto:tast

Heger po stretnutí s Ódorom deklaroval: Chcem od ministrov presné znenie svojich kapitol!

Heger po stretnutí s Ódorom deklaroval. Rámec programového vyhlásenia vlády (PVV) Ľudovíta Ódora spĺňa predpoklady, ktoré očakával expremiér a líder mimoparlamentnej strany Demokrati Eduard Heger. Na utorkovom stretnutí s premiérom sa podľa jeho slov rozprávali aj o potrebe čerpania zvyšných eurofondov.

Heger po stretnutí s Ódorom deklaroval

„Zatiaľ sme sa rozprávali o rámcoch a jednotliví ministri majú pripraviť presné znenie svojich kapitol. V tomto momente ideme tým smerom, že to spĺňa predpoklady, ktoré sme očakávali,“ povedal Heger novinárom po stretnutí s Ódorom na Úrade vlády SR.

„Ide mi o to, aby ministri boli úspešní“

Heger nevidí zmysel vysloviť dôveru členom vlády, ktorých by potom chcel odvolávať. „Mne ide o to, aby ministri neboli odvolaní, ide mi o to, aby boli úspešní. Preto sa rozprávam s premiérom o obsahu,“ doplnil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. eurokomisár pre krízový manažment Janez Lenarčič
  2. Pellegrini ostro kritizuje Ódora
  3. Už by aj stačilo!
  4. Predseda Smeru o Orbánovi

Expremiér tiež deklaroval, že v implementácii plánu obnovy jeho vláda nezlyhala. Na jeseň by sme podľa jeho slov mali mať tri platby z plánu obnovy, čo považuje za úspech. Vláda preto podľa neho stihne naplniť ďalšie míľniky do septembra. V súvislosti s hrozbou prepadnutia eurofondov povedal, že keď začínala vláda v roku 2020, mali sme za sebou sedemročné obdobie, za ktoré sa mali eurofondy čerpať, no vyčerpaných bolo len 30 percent.

Heger spomína na predošlé vlády

„Naša vláda sa snažila vyčerpať najviac, ako sa dalo. Za polovičný čas sme vyčerpali viac ako tí pred nami,“ povedal s tým, že ide o výzvu, s ktorou sa treba popasovať. Ódor musí podľa neho zintenzívniť kontrolu nad implementáciou a čerpaním eurofondov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger po stretnutí s Ódorom deklaroval: Chcem od ministrov presné znenie svojich kapitol!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php