eReport.sk
Ubezpečenie zrejme nezabralo
Predseda parlamentu Boris Kollár. Foto: nrsr

Podporí Kollár Ódorovu vládu? Za týchto podmienok je o tom ochotný premýšľať!

Predseda Národnej rady (NR) SR a hnutia Sme rodina Boris Kollár si vie predstaviť podporu vláde odborníkov, prečítať si chce však najskôr jej finálny program. Uviedol to po utorkovom stretnutí s premiérom Ľudovítom Ódorom, kde hovorili o prioritách vlády. Kollár víta najmä pragmatizmus zo strany premiéra. Naznačil, že Ódor by chcel mať vládny program hotový do 12. alebo 13. júna. Trinásteho júna sa má začať aj riadna schôdza parlamentu. „Zaradím to hneď na začiatok,“ povedal Kollár.

Podporí Kollár Ódorovu vládu?

Skonštatoval, že kabinet už síce veľa zákonov do volieb nemôže priniesť, no môže pomôcť pri čerpaní eurofondov a plánu obnovy. Vláda bude musieť podľa Kollára urobiť rázne rozhodnutia napríklad v súvislosti so zdravotníctvom a výstavbou nemocnice Rázsochy. Víta, že Ódor je aj v tomto pragmatik. „Bude v tom rázny a bude veľmi otvorený,“ predpokladá šéf parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. eurokomisár pre krízový manažment Janez Lenarčič
  2. Pellegrini ostro kritizuje Ódora
  3. Už by aj stačilo!
  4. Predseda Smeru o Orbánovi

Programové vyhlásenie vlády

Čo sa týka vládneho programu, Ódor mal Kollárovi priblížiť plán. Každý minister si má stanoviť tri krátkodobé a tri dlhodobé ciele. Tie dlhodobé vníma Kollár skôr ako manuál pre ďalšiu vládu. Aj to považuje za pragmatické riešenie. Osobne premiérovi podľa vlastných slov netlmočil žiadne svoje požiadavky. Milo ho prekvapil jeho prístup. „Je vidieť, že nepochádza zo sféry politiky, ale pragmatizmu,“ uviedol.

Zdroj: taar


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podporí Kollár Ódorovu vládu? Za týchto podmienok je o tom ochotný premýšľať!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php