eReport.sk
Lekári otvorili pandorinu skrinku
Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO). Zdroj: tasr

Ide do tuhého? Heger zvolal mimoriadnu bezpečnostnú radu, bude o Ukrajine!

Zdá sa, že sa situácia okolo nášho suseda, Ukrajiny, vyvýja naozaj dynamicky. Ešte včera (24.1) minister zahraničných vecí Korčok vyhlásil, že Slovenská republika nevidí dôvod pripravovať evakuáciu slovenských diplomatov z Kyjeva. Vysoký funkcionár EÚ Josep Borrell zase uviedol, že si nemyslí, že „to musíme dramatizovať“. A aktuálne sa dozvedáme, že slovenský premiér na dnes zvoláva mimoriadnu bezpečnostnú radu.

O situácii na Ukrajine bude v utorok popoludní rokovať Bezpečnostná rada SR. Premiér Eduard Heger (OĽANO) zvolal jej mimoriadne rokovanie. Hlavnou témou bude situácia na Ukrajine. Informovali o tom z tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR.

Napätie medzi Ruskom a krajinami západného bloku v posledných týždňoch vzrástlo v súvislosti s presunmi ruských jednotiek k hraniciam Ukrajiny. Moskva však akékoľvek tvrdenia o plánovaní invázie na Ukrajinu odmieta.

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) v pondelok (24. 1.) označil situáciu za vážnu. Po zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci povedal, že Rusko položilo na stôl niekoľko požiadaviek, ktoré adresuje predovšetkým NATO a Spojeným štátom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. Blinken navštívi Čínu
  3. Eduard Heger (uprostred) počas výjazdu do rómskych osád.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ide do tuhého? Heger zvolal mimoriadnu bezpečnostnú radu, bude o Ukrajine!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti