eReport.sk
Veľké protesty v Čechách
Zdroj Foto: FB- český premiér Petr Fiala

Humanitárna katastrofa! Fiala tvrdo reaguje na útok na Kachovskú priehradu

Útok na Kachovskú priehradu spôsobil podľa českého premiéra Petra Fialu humanitárnu katastrofu, ktorá zasiahne tisíce nevinných ľudí. Napísal to v utorok na sociálnej sieti Twitter.

„Humanitárna katastrofa“

„Ruská agresia na Ukrajine je ničím neospravedlniteľná, navyše spôsobuje obrovské utrpenie a tragédie. Toto je potrebné zastaviť. Jedinou cestou k mieru je naša silná pomoc a podpora Ukrajine,“ uviedol predseda českej vlády.

Tvrdá reakcia českého premiéra

Útok už odsúdil aj minister zahraničných vecí Jan Lipavský, ktorý zároveň schválil mimoriadnu finančnú pomoc Ukrajine zo svojho rezortu, a to vo výške desať miliónov korún (približne 425.000 eur). Je to najvyššia suma, ktorú môže ministerstvo poskytnúť bez odsúhlasenia vládou. Financie majú pomôcť pri evakuácii civilistov a riešení následkov zničenia priehrady.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zelenskyj žiada ďalšie zbrane
  2. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov
  3. intenzívna podpora Ukrajiny
  4. Zločiny Ruska na Ukrajine

Z poškodenia priehrady Nova Kachovka, ku ktorému došlo v utorok, sa navzájom obviňujú Moskva a Kyjev. Ukrajina obvinila Rusko, že priehradu zničilo, aby spomalilo ofenzívne akcie ukrajinskej armády v oblasti. Moskva zo zodpovednosti za poškodenie priehrady viní jednotky Kyjeva, ktoré ju vraj ostreľovali.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Humanitárna katastrofa! Fiala tvrdo reaguje na útok na Kachovskú priehradu

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php