eReport.sk
Hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová.
Hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová. Foto: tasr/ap

Hovorkyňa Bieleho domu má covid: Vďaka vakcíne mám len mierne príznaky

Hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová oznámila, že mala pozitívny test na covid a preto sa nezúčastní na pracovnej ceste amerického prezidenta Joea Bidena v Európe. TASR o tom informuje na základe Psakiovej vyjadrenia, ktoré zverejnila na Twitteri.

Hovorkyňa sa so šéfom Bieleho domu stretla podľa vlastných slov naposledy v pondelok, obaja si však od seba udržiavali odporúčaný odstup. Biden navyše v utorok tiež absolvoval test, ktorý bol negatívny, dodala Psakiová.

„Vďaka vakcíne mám len mierne príznaky. V súlade s protokolmi Bieleho domu budem pracovať z domu a plánujem sa (fyzicky) vrátiť do práce po absolvovaní päťdňovej izolácie a negatívnom teste,“ vysvetlila Psakiová.

Biden, ktorý v stredu odcestuje z Washingtonu, navštívi najskôr Brusel, kde sa vo štvrtok 24. marca zúčastní na summitoch NATO, skupiny G7 i Európskej únie.

Americký prezident následne plánuje v piatok pricestovať v sprievode ministra obrany Lloyda Austina do poľskej metropoly Varšava, kde sa stretne s poľským prezidentom Andrzejom Dudom. Hlavnou témou ich rozhovoru by mali byť vojnoví utečenci, uviedla Psakiová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hovorkyňa Bieleho domu má covid: Vďaka vakcíne mám len mierne príznaky

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti