tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Medzinárodný filmový festival ART FILM v Trenčianskych Tepliciach navštívila 26. júna 1996 aj slávna talianska herečka Gina Lollobrigida, na snímke v sprievode Jozefa Krónera (vpravo) a riaditeľa festivalu Petra Hledíka
Medzinárodný filmový festival ART FILM v Trenčianskych Tepliciach navštívila 26. júna 1996 aj slávna talianska herečka Gina Lollobrigida, na snímke v sprievode Jozefa Krónera (vpravo) a riaditeľa festivalu Petra Hledíka. Foto: tasr

Herečka Gina Lollobrigida v ohrození! Pri páde si zlomila stehennú kosť, budú ju operovať

Diva povojnového talianskeho filmu Gina Lollobrigida (95) si pri páde vo svojom dome zlomila stehennú kosť a potrebuje operáciu. V nedeľu o tom informovali talianska tlačová agentúra ANSA a denník La Repubblica, ktoré sa odvolali na herečkinho právnika.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Barack obama TOP1
  2. Paul Sorvino.
  3. Na archívnej snímke z 19. júla 2006 herečka Anne Hecheová pózuje v Pasadene.

Táto legenda svetovej kinematografie absolvuje operáciu v pondelok v nemocnici v Ríme, napriek svojmu pokročilému veku a problémom so srdcom, píše agentúra DPA.

Označovali ju za najkrajšiu ženu sveta

Lollobrigda bola v 50. a 60. rokoch 20. storočia jednou z najslávnejších herečiek Talianska a dokonca ju označovali za „najkrajšiu ženu na svete“. Objavila sa vo filmoch s veľkými hollywoodskymi hviezdami. Trhákmi sa stali aj jej talianske filmy Chlieb, láska a fantázia, či Chlieb, láska a žiarlivosť (oba s Vittoriom De Sicom), Rimanka alebo Fanfán Tulipán.

Súd jej určil poručníka

Po kariére pred filmovými kamerami začala dráhu fotografky a sochárky. V posledných rokoch sa okolo nej rozpútala rodinná hádka a sudca ju vyriešil tak, že tejto deväťdesiatničke určil poručníka.

Uchádza sa o kreslo v parlamentných voľbách

Napriek týmto neúspechom a prekážkam sa Lollobrigida uchádza o kreslo v nasledujúcich parlamentných voľbách, ktoré sa budú konať 25. septembra. Je kandidátkou radikálnej protestnej strany Zvrchované a ľudové Taliansko (Italia sovrana e popolare – ISP), ktorá chce okrem iného vystúpenie Talianska z Európskej únie, zrušenie meny euro a odchod z vojenskej aliancie NATO.

Medzi jej hereckými partnermi boli zvučné mená

Lollobrigida sa narodila v roku 1927 neďaleko Ríma a medzinárodnú slávu jej priniesli filmy ako Zvonár u Matky Božej (1956), kde si zahrala po boku Anthonyho Quinna, či Šalamún a kráľovná zo Sáby (1959), v ktorom hrala s Yulom Brynnerom. Jej hereckými partnermi v iných filmoch boli aj Rock Hudson, Tony Curtis, Robert Alda, Burt Lancaster, Frank Sinatra, Sean Connery, Errol Flynn, Humphrey Bogart či David Niven.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Herečka Gina Lollobrigida v ohrození! Pri páde si zlomila stehennú kosť, budú ju operovať

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku