eReport.sk
Paul Sorvino.
Paul Sorvino. Zdroj: imdb.com

Zomrel herec známy z filmu Mafiáni. Som úplne zničená, reagovala jeho manželka

Vo veku 83 rokov zomrel v pondelok americký herec Paul Sorvino, ktorý vo filme Mafiáni (1990) stvárnil postavu Paulieho Cicera. TASR správu prevzala od agentúry AFP, odvolávajúcej sa na oznámenie jeho rodiny.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ivana Trumpová na snímke z februára 2007.
  2. James Ephraim Lovelock.
  3. David Warner v snímke Cast a Deadly Spell z roku 1991.
  4. Egon Tomajko

„Som úplne zničená. Láska môjho života a najúžasnejší muž, aký kedy žil, zomrel. Zlomilo mi to srdce,“ napísala na Facebooku jeho manželka Dee Dee Sorvinová, ktorá zverejnila aj niekoľko fotografií dnes zosnulého herca.

Zdroj: fb/deedee.benkie

Podľa jeho hovorcu herec zomrel z prirodzených príčin, píše agentúra AP. Sorvino sa narodil v New Yorku v roku 1939. Na Broadwayi debutoval v roku 1964 vo filme „Bajour“. O štyri roky neskôr sa objavil vo svojom prvom filme, čiernej komédii režiséra Carla Reinera „Where’s Poppa?“.

Známy bol najmä hraním gangstrov

V nasledujúcich desaťročiach sa Sorvino stal stálicou americkej kinematografie. Preslávil sa najmä rolou šéfa podsvetia Paulieho Cicera vo filme režiséra Martina Scorceseho Mafiáni. Postava bola inšpirovaná skutočným mafiánom Paulom Variom z Brooklynu. V televíznom seriáli Zákon a poriadok stvárnil policajného seržanta Phila Cerrettu.

Sorvino hral vo viac ako 50 filmoch a desiatkach televíznych seriáloch. Často hovoril, že hoci je známy najmä hraním gangstrov, jeho skutočnými vášňami boli poézia, maľba a opera.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel herec známy z filmu Mafiáni. Som úplne zničená, reagovala jeho manželka

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti