eReport.sk
Branislav Sitár, jadrový fyzik a člen CERN-u, nová posila Demokratov. Foto: youtube

VIDEO Hegerovi Demokrati majú posilu z CERN-u! Jadrový fyzik Sitár: Nie som len vedec, som hlavne občan

Hegerovi Demokrati majú novú posilu. Do tejto mimoparlamentnej strany vstupuje pred predčasnými septembrovými parlamentnými voľbami jadrový fyzik Branislav Sitár. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informoval predseda strany Eduard Heger.

„Je to veľmi silná posila pre Demokratov. Radi zužitkujeme všetky jeho odborné a medzinárodné skúsenosti,“ uviedol Heger. Poukázal aj na Sitárovo pôsobenie v CERN-e a ďalších vedeckých organizáciách. Verí, že bude posilou ich odborného tímu.

Heger označil Sitára za človeka, ktorý hľadá pravdu, je rozhľadený a odhodlaný meniť Slovensko na úspešnú modernú krajinu. Spoločne poukázali napríklad na potrebu prilákať našich študentov a talenty späť na Slovensko.

Zdroj: youtube/@tasrtv

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Prezidentkou Slovenska
  2. Bábkoherečka MIRRI nezvládla
  3. Táto cesta vedie do pekla
  4. Slobodní v otroctve

Nesúhlasí s kritikou Hegera

Sitár skonštatoval, že do politiky vstúpil preto, lebo nie je len vedec, ale hlavne občan. „Bývam tu, žijem tu. Chceme to robiť kvôli svojim deťom a vnučkám,“ povedal. Demokratov si vybral, lebo podľa neho rozmýšľajú ako on a majú potenciál urobiť zo Slovenska slušnú, pravdovravnú a dobrú krajinu.

Sitár nesúhlasí s kritikou Hegerovej vlády a vyzdvihol prípravu plánu obnovy či presadenie reforiem zdravotníctva, národných parkov či súdnictva. Ocenil aj riešenia v krízach. „Slováci si skoro ani nevšimli, že tu bola nejaká energetická kríza,“ poznamenal. Apeloval na voličov, aby si uvedomili, kam chceme smerovať. Ak je to Európa, potrebná je podľa neho zmena.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Hegerovi Demokrati majú posilu z CERN-u! Jadrový fyzik Sitár: Nie som len vedec, som hlavne občan

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php