eReport.sk
Môže byť všetko aj inak?
Analytik Ján Baránek, foto:yt/eReport

VIDEO Baránek: Zelení aktivisti sa už nemusia báť, že vyhynieme kvôli teplu, chudobu a smrť prinesie Green Deal!

Táto cesta vedie do pekla. Hovorí majiteľ prieskumnej agentúry Polis, publicista a politický analytik Ján Baránek, ktorý rozbieha vlastnú politickú stranu s názvom „Zdravý rozum- Kresťanské a konzervatívne hnutie.“ O tom, akú „svetlú budúcnosť,“ nám nachystali zelení aktivisti z Bruselu. Globálne otepľovanie je jedna vec, faktom však je aj to, že by sa takejto závažnej téme mali venovať odborníci. A nie aktivisti. Ak by si niekto myslel, že sa všetko točí len okolo zákazu áut so spaľovacími motormi, keďže u nás sa hovorí najmä o tejto časti Green Dealu, mýlil by sa. Žiaľ. Tak sa teda s Baránkom pozrime na to, čo nás čaká a neminie.

Táto cesta vedie do pekla

„Viacerí z vás určite zaregistrovali, že EÚ chce od roku 2027 zdaniť palivá. Akási ekodaň sa má týkať aj obytných budov. Táto informácia znamená totálne zníženie životnej úrovne. Ale i nárast kolaterálnych úmrtí, chudobu a celkový prepad Európy,“ hovorí Ján Baránek.

Prví na rane

A dodáva, že týmto „svetlým zeleným zajtrajškom,“ sme najbližšie. Dôvod je prostý. Slovensko bolo ako súčasť Československa plne plynofikované. Najviac z krajín v Európe. Ak dôjde k tomu, že zdaňovaný bude i plyn, nielen ropa, to, čo nastane bude smrť.

„Lebo krajina, ktorá napríklad, čo sa vykurovania týka, je obrovským podielom odkázaná na plyn, začne veľmi rýchlo kolabovať. Firmy, jednotlivci, rodiny, všetci budeme platiť nezmyselnú daň za kúrenie a varenie plynom, spolu s daňou za fosílne palivá, za to, že bývame v starých domoch, či panelákoch. To všetko môže znamenať len jedno: chaos, krach a smrť.“

Aktivizmom ku konečnému cieľu

Baránek vo videu poukázal aj na to, že o všetkých týchto zmenách, nerozhodujú odborníci. Akoby asi človek obyčajný, očakával. Mimovládne zoskupenia, nikdy nikým nevolené, eko a iní aktivisti. A tí, ktorí stoja za nimi. A za všetkými vzletnými myšlienkami o tom, ako takto zachránime planétu.

Podľa neho je toto celé len akási predohra. Alebo cesta k cieľu. A tým nie je nič iné, ako to, že nebudeme nič vlastniť. (že toto nie je nejaká sci-fi myšlienka, dokazuje i to, že EÚ brojí aj proti právu na hotovosť)

„Lenže tým, že budeme úplne odkázaní na to, čo nám nadiktujú tí „zhora,“ stratíme slobodu. Za komunistov človek mal energetickú slobodu. Cez elektronické peniaze príde strata slobody rozhodovania v tom, čo človek potrebuje a nepotrebuje. Cez ekodane strata sloboda bývania a nakladania (predaj, dedičstvo) s vlastným majetkom.,“ poznamenal.

Záverom Baránek skonštatoval, že sa rútime do totality. Ktorá bude väčšia a horšia, ako tá, ktorú sme zažívali. Zachránia týmto spôsobom zelení aktivisti planétu? (Baránek hovorí o výslednom efekte 0″) A kto bude žiť na tej planéte?

Čo sa s covidom naučíš…

Autorke tohto textu sa slová Jána Baráneka ako sci-fi rozhodne nezdajú. Nemusíme ísť ani ďaleko do minulosti. Na to, aby sme si položili základnú otázku: „komu tím prospejete, soudruzi?“

Pamätáte si, ako nás vláda zatvárala doma, „pre našu ochranu?“ Ako nás nútila do očkovania experimentálnou vakcínou, za ktorej nežiadúce účinky, odmietol prevziať zodpovednosť aj jej výrobca? Na segregáciu neočkovaných?

A to všetko malo zabezpečiť, že zostaneme všetci zdraví a nažive? Nuž, zatiaľ sa hovorí, že celoplošné testovania, za ktoré sú zodpovední Matovič, Heger, Krajčí, prezidentka a ďalší, spôsobili 20 tisíc mŕtvych. Kolaterálne úmrtia zatiaľ nik ani nezačal počítať.

Pričom tých, ktorých „oslobodila vakcína,“ alebo im priniesla „slobodu zhoršeného zdravia,“ nikto radšej nepočíta.. Splnilo to však úplne iné účely.. A tak nejako to asi dopadne i s „bojom za zelenú planétu.“

Zdroj: youtube Ján Baránek


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Baránek: Zelení aktivisti sa už nemusia báť, že vyhynieme kvôli teplu, chudobu a smrť prinesie Green Deal!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php