eReport.sk
vakcína, covid, očkovanie, peniaze
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

PRIESKUM Majú si neočkovaní platiť za liečbu covidu zo svojho? Väčšina Slovákov hovorí NIE!

Prieskum agentúry Focus pre TV Markíza sa týkal naozaj pre mnohých citlivej témy. Očkovania proti ochoreniu Covid-19. Ide totiž o tému, ktorá stále intenzívne rezonuje vo verejnej diskusii a zároveň výrazne polarizuje spoločnosť nielen na Slovensku. Zo strany niektorých našich vládnych politikov (napríklad Jana Bittó Cigániková z SaS) preto už predčasom padol aj návrh, že tí, čo odmietajú vakcináciu proti novému koronavírusu, by si mali hradiť časť nákladov, ktoré súvisia s liečbou tohto vírusového ochorenia.

„Súhlasíte alebo nesúhlasíte s tým, aby sa ľudia, ktorí sa bez závažného zdravotného dôvodu nedajú zaočkovať proti ochoreniu COVID 19, podieľali na nákladoch na liečbu, ak ju budú kvôli tomuto ochoreniu potrebovať (napr. hospitalizácia v nemocnici)?“ znela otázka prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza, informoval spravodajský portál tvnoviny.sk.

Neočkovaným by to dala „vyžrať“ iba tretina opýtaných

Ako sa ukázalo, väčšina opýtaných Slovákov podľa výsledkov prieskumu rozhodne nesúhlasí alebo skôr nesúhlasí, aby sa nezaočkovaní podieľali na nákladoch na liečbu – spolu je to 66,5 percent respondentov. „Naopak 31,1 percent opýtaných rozhodne súhlasí alebo skôr súhlasí. Iba 2,4 percent ľudí sa k otázke nevyjadrilo. Najviac opýtaných, ktorí sa priklonili k nesúhlasnému vyjadreniu, bolo vo veku od 35 až 54 rokov,“ dodáva portál k prieskumu, ktorého sa zúčastnilo 1017 respondentov.

Neočkovaným proti covidu by to dala „vyžrať“ iba tretina opýtaných. Prevahu medzi tými, ktorí sú proti uhrádzaniu časti nákladov na liečbu korony z vlastného vrecka tvoria voliči či priaznivci opozičných strán.

Grafika znázorňuje výsledky prieskumu, ktoré priniesla TV Markíza v relácii Na telo s Michalom Kovačičom. – Foto: tvnoviny.sk

V Rakúsku, kde v sobotu začalo platiť povinné očkovanie proti koronavírusu, nebudú uznávať vakcináciu ruskou očkovacou látkou Sputnik. Výnimky sa budú okrem tehotných žien či ľudí po prekonaní ochorenia COVID-19 vzťahovať i na pacientov trpiacich rakovinou, osoby po transplantácii orgánov, ako aj na ľudí, ktorých zdravie by podanie vakcíny mohlo ohroziť. Vyplýva to z nedeľňajšieho nariadenie ministerstva zdravotníctva, ktoré má k dispozícii agentúra APA.

Mohlo by vás zaujímať:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Majú si neočkovaní platiť za liečbu covidu zo svojho? Väčšina Slovákov hovorí NIE!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti