tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Richard Sulík, rokovanie vlády, Bôrik
Richard Sulík. foto:tasr

Žilinka si posvieti na Sulíkovho syna! Preveria, či jeho zvrátená stránka neohrozuje morálku a dôstojnosť

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa rozhodol osobne apelovať na preverenie podnikania syna ministra hospodárstva Richarda Sulíka. Filip Sulík si zarába na tom, že prostredníctvom platformy Youdare poskytuje mládeži priestor plniť výzvy za peniaze. Medzi jednotlivými úlohami sa pri tom objavujú zvrátenosti ako jedenie psieho výkalu, pitie záchodovej vody, oblizovanie trávy, či rozbíjanie si klávesnice o hlavu.

Médiá počas posledných dní upozornili, že v zahraničí existujú prípady, kedy podobné výzvy skončili smrťou dieťaťa. Mladý Sulík si za svojim podnikaním stojí a tvrdí, že jeho otec je na neho za založenie platformy hrdý.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Robert Fico reaguje na otázky v štúdiu denníka Pravda.
  2. Eduard Heger
  3. Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky na centrále Hlasu-SD.
  4. Richard Sulík, rokovanie vlády, Bôrik
  5. Anna Belousovová
  6. Zľava predseda vlády SR Eduard Heger a podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič.
  7. Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
  8. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Platforma je v súčasnosti dostupná používateľom od 15 rokov, ale podľa dostupných zistení nie je problém dostať sa na ňu aj v mladšom veku, čo koniec koncov Sulíkov syn aj nepriamo potvrdil. „Ľudská dôstojnosť nám nemôže byť ľahostajná. Dnešného dňa som uložil riaditeľovi trestného odboru Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky zabezpečiť preverenie, či v súvislosti so sprostredkovaním a plnením bizarných až zvrátených výziev za odplatu na sociálnej platforme Youdare, najmä osobami mladšími ako 18 rokov, spôsobilých vážnym spôsobom ohroziť či poškodiť život, zdravie, morálnu výchovu, slobodu alebo ľudskú dôstojnosť, nedošlo alebo nedochádza k spáchaniu niektorého z trestných činov proti životu a zdraviu, proti mládeži, proti slobode a ľudskej dôstojnosti, či proti iným právam a slobodám,“ vyjadril sa dnes na sociálnej sieti Žilinka.

Filip Sulík sa na sociálnej sieti prezentoval tak, že sa z toho ľuďom dvíhajú žalúdky. Zdroj: Instagram F.S.

Aktivity škodlivé pre jednotlivca aj pre spoločnosť

Zatiaľ čo Filip Sulík nazýva aktivity na svojej platforme „kvalitným obsahom“, Žilinka zjavne disponuje úplne iným názorom. „K aktivitám s tak širokým potenciálom škodlivosti pre jednotlivca, ale aj pre zdravý vývoj celej spoločnosti, často zasahujúcim samotnú ľudskú dôstojnosť, nemôžu byť ľahostajné žiadnemu z príslušných štátnych orgánov,“ reagoval Žilinka možno aj na to, že ministerstvo školstva problém nerieši a ministerstvo vnútra tvrdí, že problém riešiť nemôže. Okrem ochrany mravnej výchovy detí a mládeže, čo sa dá považovať za všeobecne uznávaný spoločenský cieľ, Žilinka stavia do popredia ľudskú dôstojnosť ako základ ľudských práv: „Považujem za nutné zdôrazniť, že dôstojnosť ľudskej osoby nie je len základným právom ako takým, ale predstavuje skutočný základ základných práv. Ľudská dôstojnosť sa musí bezvýhradne rešpektovať a to aj v prípade obmedzenia iného práva.“

Zdroj: fb/Maroš-Žilinka-generálny-prokurátor-SR-104581384898700


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinka si posvieti na Sulíkovho syna! Preveria, či jeho zvrátená stránka neohrozuje morálku a dôstojnosť

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku