eReport.sk
Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: Screenshot video Telegram / Slovenský medveď

Situácia v okolí mesta Časiv Jar je zložitá a napätá, uviedla ukrajinská armáda


Moskva v posledných mesiacoch dosiahla na frontovej línii postup, čím posilnila svoju prevahu, zatiaľ čo Ukrajina zápasí s nedostatkom dôležitej vojenskej podpory od svojich západných spojencov.

Situácia v okolí mesta Časiv Jar v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny je „zložitá a napätá“. V nedeľu to uviedla ukrajinská armáda. Tvrdí, že ruské sily sú „na ústupe“. Informuje o tom TASR na základe správy agentúry AFP.

Rusi koncentrujú svoje útoky na dediny Bohdanivka a Ivanivske pri Časiv Jare, povedal predstaviteľ ukrajinskej armády Oleh Kalašnikov. Ruská armáda podľa jeho slov „využíva pechotu podporovanú obrnenými bojovými vozidlami a bojovými lietadlami“. „Avšak všetky ich útoky sme odrazili. Sú na ústupe,“ dodal.

Kalašnikov zároveň zdôraznil strategický význam tohto východoukrajinského mesta. Ak Rusko dobyje Časiv Jar, „získa priestor na bombardovanie mesta Kosťantynivka“ vzdialené desať kilometrov juhozápadne, upozornil.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Orbán Viktor
  2. Pokrytecký Hašek?
  3. bývalý prezident USA Donald Trump
  4. Právo na všetko?

Časiv Jar, kde žilo pred vojnou asi 12.000 obyvateľov, leží necelých 30 kilometrov juhovýchodne od mesta Kramatorsk, ktoré je dôležitým železničným a logistickým uzlom ukrajinskej armády.

Predstaviteľ ruskej okupačnej správy v Doneckej oblasti v piatok tvrdil, že ruským silám sa podarilo preniknúť na okraj mesta Časiv Jar. Ukrajinská armáda to poprela. Potvrdila ale ťažké boje.

Moskva v posledných mesiacoch dosiahla na frontovej línii postup, čím posilnila svoju prevahu, zatiaľ čo Kyjev zápasí s nedostatkom dôležitej vojenskej podpory od svojich západných spojencov. Ruským silám sa vo februári podarilo dobyť mesto Avdijivka ležiace na frontovej línii neďaleko mesta Doneck.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Situácia v okolí mesta Časiv Jar je zložitá a napätá, uviedla ukrajinská armáda

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne