eReport.sk
Peter Pellegrini, Štefan Harabin, Ivan Korčok Zdroj: tasr/koláž eReport

Harabinovi fanúšikovia idú voliť Pellegriniho, neúspešný kandidát varuje pred klamstvami korčokovcov

Neúspešný kandidát Štefan Harabin upozorňuje na klamstvá šíriace sa priestorom internetu a sociálnych sietí, ktorými sa tábor Ivana Korčoka snaží odradiť Harabinových fanúšikov od voľby Petra Pellegriniho.

V prezidentskej kampani pred druhým kolom sa zvádza veľký boj o národného voliča. Podporovatelia kandidáta opozície a liberálnych médií Ivana Korčoka v tomto boji neváhajú zneužívať klamstvá a manipulácie. Chcú najmä odradiť voličov Štefana Harabina, ktorí sú kľúčoví. Harabin na klamstvá korčokovcov reagoval na sociálnej sieti.

Špinavé praktiky tábora Ivana Korčoka

Nedávno sme priniesli niekoľko článkov o tom, ako sa na internete šíria najrôznejšie klamstvá a hoaxy, ktoré pochádzajú z tábora Ivana Korčoka. V texte s názvom „Protivládne médiá rozšírili hoax o Harabinovi, ktorý môže ovplyvniť voľby. Odrádza ľudí od Pellegriniho“ sme sa venovali manipulácii údajných výrokov Harabina, ktorú rozšírili niektoré médiá nadbiehajúce Korčokovi.

V ďalšom texte s názvom „Podporovatelia Korčoka spustili na Facebooku podvodnú antikampaň proti Pellegrinimu, zneužíva Harabina“ sme zase upozornili na masívnu platenú antikampaň na sociálnych sieťach, kde sú opäť zneužívané údajné výroky Harabina. V oboch prípadoch je cieľom odradiť národného voliča a zabezpečiť tak víťazstvo pre pokračovateľa Kisku a Čaputovej, teda pre Korčoka.

Harabinovi fanúšikovia idú voliť Pellegriniho

Aj z posledného vyjadrenia Štefana Harabina však vyplýva, že stále platí jeho pôvodné stanovisko, že necháva svojim voličom voľnú ruku. Na sociálnych sieťach v utorok napísal: „Milí priaznivci, progresívni dohodári šíria po sociálnych sieťach nepravdivé tvrdenia, ktorých autorstvo pripisujú mne. Žiadne vyjadrenie k druhému kolu prezidentských volieb som nedával.“

Pripomeňme, že Harabin tesne po prvom kole prezidentských volieb povedal, že jeho voliči presne vedia, čo majú v druhom kole robiť a túto tézu viackrát zopakoval aj v posledných dňoch. Svojim voličom teda dal voľnú ruku. Jeho vyjadrenie zo sociálnych sietí preto znamená, že na tejto voľnej ruke sa nič nemení a svojim voličom dôveruje.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Stretnutie k novele Trestného zákona
  2. Peter Pellegrini
  3. Peter Pellegrinii

Z množstva komentárov a reakcií v online priestore potom vyplýva, že Harabinovi voliči jeho voľnú ruku pochopili a v druhom kole sú rozhodnutí voliť Petra Pellegriniho. Tento záver potvrdzujú aj predošlé prieskumy verejnej mienky, o ktorých sme rovnako písali v texte s názvom „PRIESKUM Pellegrini má veľkú šancu byť prezidentom, voliť ho chce až 68 percent voličov Harabina„. V prieskume agentúry AKO skutočne vyšlo, že absolútna väčšina voličov Harabina v druhom kole voliť pôjde a hlas dajú Petrovi Pellegrinimu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Harabinovi fanúšikovia idú voliť Pellegriniho, neúspešný kandidát varuje pred klamstvami korčokovcov

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie