eReport.sk
Peter Pellegrinii
Peter Pellegrini, foto:hlassd

Pellegrini: Prezident sľubuje na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike a jej občanom

Kandidáta na prezidenta a predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini (Hlas-SD) sa dnes na mítingu v Novom Meste nad Váhom prihovoril všetkým Slovákom. Tým pred druhým kolom volieb posiela veľavravný odkaz.

Pellegrini vystúpil so svojim prejavom na mítingu v Novom Meste nad Váhom, pred predstaviteľmi koaličnej strany. Počas svojho rečnenie predstavil viaceré vízie, akým smerom by sa mala naša krajina uberať v prípade jeho zvolenia za novú hlavu štátu.

Pellegrini si je vedomý povinností prezidenta

Peter Pellegrini dlhodobo prizvukuje, že preň ho sú prvoradé záujmy a bezpečnosť našich občanov. Deklaruje, že z pozície prezidenta nikdy neohrozí bezpečnosť Slovenska a rovnako tak, svoju funkciu „nezapredá“ pre iné záujmy. „Slovenská Ústava hovorí jasnou rečou: „Štátna moc Slovenskej republiky pochádza od jej občanov. Ľudia v prvom rade rozhodujú, kam sa ako štát budeme uberať. A jedno takéto rozhodnutie nás čaká, už túto sobotu. Budeme si na päť rokov voliť prezidenta Slovenskej republiky, ktorý bude každého jedného občana zastupovať do vnútra, ale i navonok. A na našu slovenskú Ústavu zloží sľub, v ktorom sú dve zásadne vety. Tá prvá znie: „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike.“ A tá druhá: „Svoje povinnosti budem vykonávať v záujme občanov.“ Hovorí Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. BLAHA
  2. Stretnutie k novele Trestného zákona
  3. Peter Pellegrini

Kandidát na prezidenta ďalej povedal: „Ústava nám presne hovorí, čo sú úlohy hlavy štátu. Vernosť Slovenskej republike a vernosť ľudom, ktorých záujmy denno-denne zastupuje. A v sobotu si Slovensko z dvoch kandidátov na prezidenta vyberie toho, kto tieto hodnoty viac stelesňuje. Dámy a páni, je pre mňa obrovskou cťou, že môžem byť jedným z nich. A preto si dovolím aj touto cestou povedať, čo pre mňa znamená Slovensko, a čo pre mňa znamenajú ľudia, ktorí tu žijú. Môj vzťah k vlasti a k ľuďom ma formoval už od malička. Všetci dobre viete, že pochádzam z Banskej Bystrice, zo skromnej a pracovitej rodiny, v ktorej vládlo hlboké porozumenie a úprimné medziľudské vzťahy. Mojej mame a otcovi ďakujem za šťastné detstvo. Svojmu starému otcovi ďakujem za nadobudnuté zručnosti ale aj úctu k práci. A táto úcta k práci, úcta k ľuďom, ktorí svojou prácou živia seba i svoje rodiny zo mňa na celý život urobili sociálneho demokrata, ktorým ostanem bez ohľadu na výsledok volieb.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini: Prezident sľubuje na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike a jej občanom

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie