eReport.sk
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie.
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie. Foto: tasr

Hamran je smutný z rozhodnutia Generálnej prokuratúry SR v kauze Súmrak

Rozhodnutie Generálnej prokuratúry (GP) SR v kauze Súmrak policajného prezidenta Štefana Hamrana nepotešilo. Konkrétne stanovisko zaujme po preštudovaní rozhodnutia. Policajný prezident to uviedol médiám pred stredajším rokovaním brannobezpečnostného výboru parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Aj Matovičovi by časom mohlo ísť o krk
  2. Robert Kaliňák a predseda strany Smer – SD Robert Fico.
  3. Je polícia neschopná?

Mrzí ho, že sa prípad nedostal pred súd. „Paradox je v tom, že tieto veľké kauzy sa nám veľmi ťažko dostávajú pred nezávislé a nestranné súdy. Práve naopak, prípad vyšetrovateľov NAKA tam chceme dostať silou-mocou, nevieme sa dočkať toho, aby bol podaný návrh na obžalobu a konečne sa mohli brániť,“ zdôraznil policajný prezident.

GP SR

Generálna prokuratúra SR v utorok (29. 11.) zrušila obvinenie šéfa Smeru-SD Roberta Fica a ďalšej trojice osôb z kauzy Súmrak. Dôvodom sú zistené porušenia ustanovení Trestného poriadku a zákona. Hamran avizoval, že polícia poskytne stanovisko k tomuto rozhodnutiu po jeho preštudovaní na tlačovej konferencii.

Obvinenie kvôli TK

Pripomeňme si, že Kaliňák s Ficom neboli v kauze Súmrak trestne stíhaní kvôli korupcii, ale kvôli tomu, že na tlačových konferenciách v minulosti hovorili o daňových podvodoch exprezidenta Kisku a súčasného ministra financií Igora Matoviča.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hamran je smutný z rozhodnutia Generálnej prokuratúry SR v kauze Súmrak

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti