eReport.sk
Prekvapivé stanovisko od Macrona?
Francúzsky prezident Emmanuel Macron, foto:tasr

Gulyás vyzval Macrona: Očakávame, že bude rešpektovať fakty v kampani volieb do EP


Šéf úradu maďarskej vlády Gergely Gulyás v utorok vyzval francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich volieb do Európskeho parlamentu. Podľa agentúry MTI Gulyás tak reagoval na Macronove vyjadrenia v Drážďanoch o tom, že mnohé krajiny chcú od Európy peniaze, ale nechcú nezávislosť súdnictva a tlače, rozmanitosť kultúry a autonómiu univerzít.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zahraničie si Žilinku váži
  2. Francúzsky prezident Emmanuel Macron (vľavo) drží Medzinárodnú cenu Vestfálskeho mieru, ktorú mu udelil nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier
  3. ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD)

Realita v Maďarsku

,,To už nie je trendom, ale realitou v Maďarsku. Bola to realita aj v Poľsku až do úžasných volieb,“ cituje MTI francúzskeho prezidenta, na čo mu Gulyás odkázal, že aj v kampani do Európskeho parlamentu sa oplatí rešpektovať fakty, a to aj francúzskemu prezidentovi.

Gulyás zdôraznil, že Maďarsko má potvrdené aj z Bruselu, že jeho súdnictvo je úplne nezávislé, a vďaka tomu sa uvoľnila veľká časť zdrojov rozpočtu EÚ určených Maďarsku. ,,Očakávame, že francúzsky prezident bude rešpektovať tieto skutočnosti aj v poslednej fáze predvolebnej kampane do Európskeho parlamentu a nebude spochybňovať otázky, ktoré už aj Európska komisia uznala,“ dodal šéf úradu maďarskej vlády. Macron tiež naliehal, že Európa sa musí „prebudiť“ a postaviť sa autoritárskym trendom v podaní krajne pravicových strán a vlád.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gulyás vyzval Macrona: Očakávame, že bude rešpektovať fakty v kampani volieb do EP

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: