eReport.sk
Miroslav Fikar. Foto: tasr

Gröhling chce od rektora STU odpoveď! Ide o schválený návrh na jeho odvolanie

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) požiadal rektora Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave Miroslava Fikara a predsedu akademického senátu STU Mariána Peciara o vyjadrenie sa k organizácii a priebehu zasadnutia akademického senátu z 26. októbra. Počas neho senátori odhlasovali návrh na odvolanie rektora z funkcie. Uviedol to viedol tlačový odbor rezortu školstva.

„Ministerstvo školstva v súčasnosti eviduje len odpoveď predsedu akademického senátu, v ktorej na vznesené otázky nereaguje,“ spresnil rezort školstva. Na odpoveď rektora STU čaká. O ďalšom postupe sa rozhodne až po získaní stanoviska vysokej školy.

Prezidentka zváži všetky okolnosti rozhodnutia senátu 

Ministerstvu školstva návrh na odvolanie rektora STU doručili 2. novembra. Teraz sa musí posúdiť jeho zákonnosť. V prípade splnenia podmienok bude predložený návrh prezidentke SR Zuzane Čaputovej.

„Zákon neustanovuje ministrovi lehotu na predloženie návrhu prezidentke SR, čo obvykle znamená, že sa tak má stať hneď, ako je to možné,“ dodal nedávno rezort školstva. Prezidentka koncom októbra uviedla, že pri svojich ďalších krokoch zváži všetky okolnosti rozhodnutia akademického senátu STU a svoj postoj k nemu vyjadrí v rámci svojich prezidentských kompetencií.

Za návrh na odvolanie hlasovalo 25 zo 42 členov senátu

Akademický senát STU na svojom zasadnutí 26. októbra schválil návrh na odvolanie rektora Fikara z funkcie. Pri hlasovaní bolo platných 42 hlasov. Za návrh na odvolanie rektora hlasovalo 25, proti bolo 14 a zdržali sa traja senátori. Minister školstva celú situáciu označil ako veľmi nešťastnú.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gröhling chce od rektora STU odpoveď! Ide o schválený návrh na jeho odvolanie

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti