eReport.sk
Branislav Gröhling, foto: tasr

Veľmi nešťastné! Gröhling reaguje na schválenie odvolania rektora STU


Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) považuje za nešťastné, že Akademický senát Slovenskej technickej univerzity (AS STU) v Bratislave v pondelok odsúhlasil návrh na odvolanie rektora STU Miroslava Fikara. Uviedol to na sociálnej sieti. Navyše, urobiť v tejto dobe takéto rozhodnutie považuje za nezodpovedné voči študentom STU.

„Osobne považujem za veľmi nešťastné, že jedna z najlepších slovenských univerzít dopadla tak, že z jej poprednej fakulty odišlo množstvo vyučujúcich. A rektor, ktorý sa snažil situáciu dať do poriadku, bol napokon odvolaný,“ povedal šéf rezortu školstva.

Ministerstvo nemôže zasiahnuť

Gröhling tvrdí, že ministerstvo nemá nástroje, ako by mohlo do tohto procesu zasiahnuť. „Žiaľ, akademická samospráva má svoje úskalia a toto je jedno z nich. Každý zamestnanec a každý študent by si mal byť vedomý, že svojou voľbou do senátu môže výrazne ovplyvniť chod fakulty alebo univerzity,“ dodal minister školstva s tým, že niekedy od zvolených zástupcov môže závisieť celé meno univerzity.

AS STU odsúhlasil návrh na odvolanie rektora Miroslava Fikara. Za jeho odvolanie hlasovalo v pondelok počas zasadnutia AS STU 42 senátorov, proti bolo 14, zdržali sa traja. Počet platných hlasovacích lístkov bol 42.

Zdroj: tasr, foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľmi nešťastné! Gröhling reaguje na schválenie odvolania rektora STU

KOMENTOVALI STE: