eReport.sk
Jakub Grigar získal stiebornú medailu
Jakub Grigar, foto:tasr

Grigar po zisku striebornej medaily perlil: Ani som nevedel, že som na pódiu

Jakub Grigar vystúpil ako prvý slovenský kajakár na medailový stupienok na olympijských hrách, ale na ceremoniáli v Tokiu si to ani veľmi neuvedomoval. Tomu totiž predchádzal takmer päťminútový brífing, na ktorom medailistov dirigovali, koľko a aké nariadenie musia dodržať. Strieborný medailista však príliš nevnímal a nechal sa unášať slávnostnou situáciou.

„Mali sme tam nejaký asi štyri až päťminútový brífing, kde nám hovorili, kde a ako sa máme postaviť, kedy a kde kráčať a ako sa vlastne fotiť. Pravdupovediac, ani v škole som nikdy nepočúval najlepšie a tak som dopadol aj dnes. A nejako som len sledoval situáciu,” povedal s úsmevom. Dvadsaťštyriročný vodný slalomár dosiahol v kanáli Kasai obrovský úspech, no jeho význam si poriadne ani nestihol uvedomiť. Po zisku striebra totiž nasledovalo množstvo povinností, či už organizačných, mediálnych i spojených s dodržiavaní protipandemických opatrení.

FOTO JAKUBA GRIGARA PO ZISKU STRIEBORNEJ MEDAILY V K1 NÁJDETE V GALÉRII

Foto: tasr

„Pravdupovediac s tým cirkusom okolo a množstvom vecí, ktoré si musí človek pamätať, to bolo veľmi zaujímavé, takže som si koniec koncov ani poriadne neuvedomoval, že som na nejakom stupienku na olympijských hrách. Celý ten deň nebol jednoduchý, veľké napätie. Myslím si, že keď si večer ľahnem do postele, začne mi to dochádzať a budem veľmi spokojný,” odpovedal na otázku TASR. Grigar vyštartoval vo finále ako štvrtý od konca, predviedol dovtedy najlepšiu jazdu a s časom 94,85 s sa zaradil na priebežné prvé miesto. Za ním však išli ešte traja pretekári a tak musel tŕpnuť, či jeho výkon postačí na cenný kov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Sagan v Bore skončil
  2. Jakub Griga získal ďalšiu medailu pre Slovensko
  3. Ema Zapletalová postúpila do semifinále
  4. Marcel Merčiak, zaživa ťažké chvíle

Najprv som si ani neuvedomoval, že to bude medaila, až dole mi chalani povedali, že ´kamarát, máš medailu´, a ja nie, asi si len robia srandu. Nevedel som poriadne, koľkí ešte idú za mnou. Keď som sa dozvedel, že je to medaila, bol som veľmi šťastný a už som len sledoval, či budem ešte stúpať,” dodal.      

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Celebrity

Šport