eReport.sk
Ema Zapletalová postúpila do semifinále
Ema Zapletalová, foto:tasr

Emma Zapletalová bojuje o ďalšiu medailu pre Slovensko: Dám do toho všetko!

Slovenská atlétka Emma Zapletalová postúpila na OH v Tokiu do semifinále behu na 400 m prekážok. Úradujúca európska šampiónka do 23 rokov obsadila v sobotnom piatom rozbehu šiestu priečku a ďalej postúpila na základe času 55,00 s.

Zapletalová si zabehla druhý najlepší čas kariéry a hoci za osobným maximom 54,28 zaostala, napokon to stačilo na postup na základe času. Z každého rozbehu išli priamo ďalej štyri najrýchlejšie prekážkarky, s časom postúpili ďalšie štyri. Rozbeh s 21-ročnou Slovenkou bol najrýchlejší zo všetkých, vyhrala ho obhajkyňa zlata z Ria Američanka Dalilah Muhammadová výkonom 53,97. Zapletalová mala celkovo dvanásty najlepší čas. Semifinále je na programe v pondelok 2. augusta.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Sagan v Bore skončil
  2. Jakub Griga získal ďalšiu medailu pre Slovensko
  3. Jakub Grigar získal stiebornú medailu
  4. Marcel Merčiak, zaživa ťažké chvíle

„Ani sa mi nechce veriť, že som postúpila. Na ôsmej a deviatej prekážke som totiž urobila veľké chyby a musela som sa znova rozbiehať, čo ma stálo sily aj čas. Preto som nečakala, že to bude stačiť. Som rada, že som postúpila a v semifinále sa budem snažiť moje chyby napraviť. Bola som dnes extrémne nervózna a dúfam, že v pondelok to bude pokojnejšie,” povedala Zapletalová v prvej reakcii po svojej olympijskej premiére pre RTVS.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Celebrity

Šport