eReport.sk
Novinár Vagovič je talibanec
Tibor Gašpar. Foto: yt/eReport

VIDEO Gašpar pre eReport: Progresívci bohapusto klamú, Hamran a Spišiak sú ich ľudia!


Prezident policajného zboru Štefan Hamran absolútne zlyháva vo svojej pozícii. Myslí si to bývalý policajný prezident a kandidát opozičnej strany Smer-SD na poslanca NR SR Tibor Gašpar, ktorý snahu kriminalizovať opozíciu okúsil na svojej vlastnej koži. Hamran nie je bežným policajným prezidentom, ktorý sa na verejnosti objavuje v policajnej uniforme a informuje o bežnej činnosti policajtov a jej výsledkoch. Policajný prezident, ktorého na pozíciu dosadila strana OĽANO a jej minister vnútra Roman Mikulec, sa vo svojej činnosti sústredí hlavne na politických súperov OĽANO a progresívcov. A keďže medzi ním a týmito stranami existujú objektívne prepojenia, situácia sa zo dňa na deň stáva čoraz podozrivejšou.

V Hamranovej osobe by sa teda v skutočnosti mohli stretávať spoločné záujmy Igora Matoviča (OĽANO) a Michala Šimečku (Progresívne Slovensko). „Jediné tlačovky, ktoré robí Hamran je o čurillovcoch, o ich činnosti, o ich obrane pred trestným stíhaním a to je spojené s politickým útokom na niektorých predstaviteľov politických strán. Čo by v normálnej spoločnosti nemohlo dlhodobo fungovať,“ tvrdí Gašpar o policajnom prezidentovi. Ktorého chlapcov obhajujú prezidentka SR Zuzana Čaputová, premiér Ľudovít Ódor, či politici Matovič a Mikulec.

V relácii „Bez cenzúry“ s Fedorom Flašíkom sa taktiež dozviete:

– Prečo Čaputová uprednostňuje obvinených čurillovcov pred hocikým iným?
– Mal Šimko relevantné dôvody pre plán odvolať a nahradiť Hamrana?
– Prečo polícia nemôže mať v demokracii neobmedzenú moc nad občanmi a politikmi?
– Ako sa s odstupom času pozerá na nezákonnú väzbu jeho osoby?
– Ako Hamranove prešľapy vplývajú na povesť polície medzi občanmi?

Snaha čurillovcov ovplyvniť voľby a zničiť dôkazy?

Motivácia je podľa Gašpara dvojcestná. Na jednej strane sa môže jednať o snahu ovplyvniť parlamentné voľby, čo by vysvetľovalo čas, v ktorom sa podozrivé akcie NAKA odohrávajú, na strane druhej má ísť o snahu zlikvidovať dôkazy, ktoré sú v trestnom konaní namierené proti samotným čurillovcom.

„Má to mať dopad na predvolebné obdobie, na ovplyvnenie voliča a na opätovné vytváranie čiernych a bielych. Ale čo ja považuje za závažnejšie je to, že potrebujú mať prístup k dôkazom o ich závažnej trestnej činnosti,“ pokračuje Gašpar.

Tibor Gašpar v štúdiu eReportu.

Zdroj: youtube/@ereporttv

Manipuloval prípady priamo Mikulec?

Samostatnou kapitolou je Mikulec, ktorý čelí podozreniam nielen z korupcie, ale aj z ovplyvňovania živých trestných konaní a z nezákonného informovania sa o obsahu citlivých spisov.

„Sú tu dôkazy, akým spôsobom si pýtal ešte od nebohého generála Lučanského SMS správou konkrétne informácie z konkrétnych konaní, kde mu píše číslo konania. Potom sú tu nahrávky,“ upozorňuje Gašpar na dôkazy. Na predmetných nahrávkach sa operatívci NAKA rozprávajú o stretnutiach s Mikulcom, o odkazoch od neho, o stretnutiach s Lipšicom, o nahliadnutiach do spisov, či o ovplyvňovaní výpovedí. „Ešte si tento Mikulec dovolí postaviť sa na tlačovku a kritizovať Šimka za to, že vyžadoval dodržiavanie zákona,“ dodal Gašpar.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Uhrík sa pustil do Čaputovej
  2. Vláda strachu
  3. Michal Šimečka
  4. Právny štát našich prezidentov

Záujmy Matoviča a Šimečku sú často rovnaké

Komunikácia medzi vysokými predstaviteľmi polície a vysokopostavenými politikmi OĽANO je verejnosti dlhodobo známa. A je jedným z dôvodov, prečo Matovičovi a jeho kolegom počas tohto volebného obdobia prudko padali preferencie. Čo je však relatívnou novinkou, sú prepojenia medzi Hamranom, bývalým policajným prezidentom Jaroslavom Spišiakom a predstaviteľmi strany Progresívne Slovensko, ktorí by mohli mať v kontexte pravdepodobného víťazstva Smeru v parlamentných voľbách podobné nekalé záujmy.

PS sa voči takýmto tvrdeniam ohradilo. Avšak pravdou je, že v súčasnej vláde a na polícii je možné nájsť nominantov, ktorí s PS buď niečo majú, alebo niečo mali v minulosti. Sociálnymi sieťami napríklad koluje Hamranova fotka z predvolebného mítingu progresívcov, kde je v družnom rozhovore s bývalým predsedom PS Michalom Trubanom.

Progresívni „naši ľudia“

„Na druhej strane sa nezákonným spôsobom do funkcií dosadzujú práve ľudia, ktorí sú naviazaní na progresívne Slovensko,“ dopĺňa Gašpar. Za progresívne Slovensko navyše kandiduje Jaroslav Spišiak. O ktorom sa hovorí, že viacerých vysokopostavených ľudí v polícii dosadzoval práve on. Koniec koncov, bol niekoľko rokov Mikulcovým poradcom. Odmietanie zodpovednosti a prepojení je teda podľa Gašpara zo strany progresívcov „bohapustým klamstvom“.

„My dnes nemáme vládu, ktorú sa politickou a spravodajskou činnosťou snažia odstrániť, ale máme tú vládu v nedôvere, úradnícku vládu a majú prísť voľby. Výsledku sa mnohí obávajú, nevedia ako to dopadne. Ak by všetkým týmto konaním ovplyvnili aj voľby, aj prípadne to, čo sa bude diať po voľbách, tak to by bol typický prevrat. Resp. porušenie základných demokratických a ústavných princípov Slovenska,“ konštatuje Gašpar.

Gašparove zatknutie za to, že sa niekto „domnieva“

Zaujímavá situácia vznikla v strede augusta, kedy sa Gašpar na pár desiatok hodín dokonca objavil v cele predbežného zadržania. A to za prečin, za ktorý sa bežne dáva pokuta. Podľa kajúcnika Bernarda Slobodníka mal totižto vedieť o korupcii. Aj o tom sa však Slobodník podľa dostupných informácií len domnieval.

„Kládol som si vnútornú otázku, že ako bude verejnosť reagovať. Potom som si odpovedal jednu zásadnú vec. Že ak sa mám za čo hanbiť, tak von nepôjdem. A ak sa nemám za čo hanbiť, tak pôjdem,“ tvrdí dnes Gašpar. Ako už vieme, do dvoch dní ho z cely naozaj prepustili.

„Po kanáloch budú možno chodiť iní“

Postup polície vyvolal vo verejnosti značnú dávku odporu. Gašpar popisuje, ako veľa ľudí s ním sympatizuje, prihovára sa mu a reaguje na neho pozitívne. Je to jeden z dôvodov, prečo aj napriek snahám Hamrana dnes nemusí „chodiť po kanáloch“. „Vedeli sme, že príčetný a trochu súdny prokurátor tento podnet nemôže akceptovať. A to sa aj stalo,“ tvrdí. „Možno po tých kanáloch budú chodiť raz iní, ale ja nemám prečo,“ dodáva.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Gašpar pre eReport: Progresívci bohapusto klamú, Hamran a Spišiak sú ich ľudia!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: