eReport.sk
Hlavné pojednávanie v korupčnej kauze podnikateľa Štefana Ž. pokračuje vo štvrtok na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku výsluchom policajného exprezidenta Tibora Gašpara.
Na snímke policajný exprezident Tibor Gašpar, ktorý prichádza ako svedok v korupčnej kauze podnikateľa Štefana Ž. na hlavné pojednávanie na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku vo štvrtok 20. apríla 2023. Foto: TASR

Gašpar opäť stojí pred súdom. Tentokrát ako svedok

Hlavné pojednávanie v korupčnej kauze podnikateľa Štefana Ž. pokračuje vo štvrtok na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku výsluchom policajného exprezidenta Tibora Gašpara. Ako svedka ho navrhla obhajoba.

Gašpar na začiatku svojej výpovede uviedol, že obžalovaného vidí prvý raz. Okolnosti prípadu mu nie sú známe.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Lučanského syn samovražde otca neverí
  2. Zľava Tibor Gašpar, Robert Fico a Marek Para.
  3. Kto je v skutočnosti Monika Tódová?
  4. Upozornil na to známy advokát
  5. Š. Harabin opisuje praktiky Igora Matoviča, Daniela Lipšica a ich známeho, sudcu Klimenta.

Obžalobu na Štefana Ž. podali pre podozrenie z podplácania vtedajšieho šéfa finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Bernarda Slobodníka, ku ktorému malo prichádzať v období rokov 2016 až 2020. Ide najmä o skutky nadväzujúce na kauzu Valčeky.

Celkovo mal Štefan Ž. podľa obžaloby odovzdať Slobodníkovi minimálne 85.000 eur. Protihodnotou za úplatky malo byť zabezpečenie beztrestnosti či informácií o trestných konaniach. Obžalovaný, ktorý má byť v príbuzenskom vzťahu s exministrom hospodárstva a súčasným nezaradeným poslancom Národnej rady SR Petrom Žigom, vinu odmieta.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gašpar opäť stojí pred súdom. Tentokrát ako svedok

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php